banner851

banner614

BU TARİHLERE DİKKAT! KAVRULACAĞIZ…

banner619

Son dönemde aşırı yağışların il genelinde afete dönüştüğü Düzce için bu kez yüksek sıcaklık uayrısı geldi. Bir hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinden 6-8 derece yüksek seyredeceği belirtilerek vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

banner846
Yerel Haber 12.07.2021, 18:24
2010
BU TARİHLERE DİKKAT! KAVRULACAĞIZ…
banner844

Geçtiğimiz hafta meydana gelen aşırı sağanak yağışların neden olduğu yaraların sarılmaya çalışıldığı Düzce için bu kez yüksek sıcaklık uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre önümüzdeki bir haftalık süreçte ülke genelinde sıcaklıkların artmaya devam edecek. Düzce ve bölgesinde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ilâ 6 derece üzerinde, hafta sonu ise 6 ilâ 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu Düzce’de hava sıcaklığı 40 dereceyi görecek. Hissedilen sıcaklık daha da artacak.

Öte yandan 14 Temmuz Çarşamba günü ise Düzce’de gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istenirken, “Yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli yağışlarla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı tahmin raporları ile meteorolojik uyarıların, vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilerek, gereken önlemlerin alınması önem arz etmektedir.” denildi.

Yorumlar (0)