banner851

banner955

BU UTANILACAK BİR ŞEY DEĞİL!

Düzce Valiliği tarafından başlatılan Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Daha önce toplumun çeşitli kesimlerine yapılan bilgilendirme etkinliği bu kez basın mensuplarına yönelik gerçekleştirildi. Programda konuşan Psikolog Zeynep Alçelik, bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşların utandığı için tedaviye yanaşmadığını belirterek, “Ancak kesinlikle çekinmesinler ve mutlaka bize gelsinler. Bu sonuçta utanılacak bir şey değil.” dedi.

Yerel Haber 20.03.2018, 15:17 20.03.2018, 17:42
1001

Tüm dünyada olduğu gibi Düzce’de de uyuşturucuyla mücadele edilmeye devam ediliyor. Güvenlik güçleri zehir tacirlerinin kökünü sokaklardan kazımak için dört koldan çalışma yürütürken, Düzce Valiliği öncülüğünde de toplumsal odaklı faaliyetler daha geniş kitlelere ulaşıyor. Uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve gençleri bağımlılık yapıcı her türlü maddeden uzak tutmak amacıyla gerçekleştirilen sosyal projeler için toplumun ilgili kesimlerinden destek isteniyor.

Bu kapsamda daha önce muhtarlar, öğretmenler ve din görevlilerine yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarının bu seferki konukları Düzce’de görev yapan basın mensupları oldu.

Düzce Valiliği Toplantı Salonu’ndaki programa, Düzce Valisi Zülkif Dağlı da katıldı. Programda Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş ve İl Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Zeynep Alçelik tarafından Düzce’de yapılan etkinliklerle ilgili bilgi verildi.

“Bağımlılık çok önemli”
Bağımlılığın etkisine değinen Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş:

“İnsanlarda bağımlılık yapan etkenler vardır. Bunu kontrol altına almak gerekiyor. Kişi kendini rahatlamak için bu tarz kötü alışkanlara özeniyor ve bu alışkanlıklar ciddi zararlara neden olabiliyor. Bunun için dünya genelinde pek çok deney yapılıyor ve bu deneyler sonucunda çarpıcı sonuçlar çıkabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Düzce’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Zeynep Alçelik de yaptığı açıklamada:

“Kesinlikle bize gelip anlatsınlar”
“Düzce Valiliği’nin katkılarıyla Düzce’de çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında aşamalı olarak kurumlarımızla birlikte hareket ediyoruz. İnsanlar utandıkları için bize tedavi için gelmiyor. Ancak kesinlikle çekinmesinler ve mutlaka bize gelsinler. Bu sonuçta utanılacak bir şey değil sağlığı bozan bir konudur.” dedi

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (4)
KAYHAN 5 yıl önce
SAÇMALIK ULAŞILABİLİRLİĞİ YOK EDİN KİMSE İÇMEZ
VATANDAŞ 5 yıl önce
BİLGE PSİKOLOG Adam utanıyor olsa içmez, senin tedavi dediğin şeye o inanıyor mu da kabul etsin !
Veysel Bağcı 5 yıl önce
İnsanlarin önüne bir hedef koyamazsanizki bu sürdürülebilir olmali, muvaffak olamazsiniz. DÜZCE Bisikletciler kulubu yle pedal ceviren cocuklar, mtb ile başladılar, şimdi hepsi yol bisikleti istiyorlar. Bunun da hakkini veriyorlar.
Yoldaş 5 yıl önce
Herkes gelemiyor hocam icap ederse aile işbirliğini de arttırarak onlara temas edecek ekipler ile çözüm bulabilmemiz lazım...Çok ciddi bir konu daha çok kamuoyu desteği lazım...
17
kapalı