banner851

banner614

BU "YAMA" SEVDASI NEDEN?

Düzce merkeze bağlı Şıralık Mahallesi'nin yolu yamalı bohçaya döndü! 8 yıldır asfaltı yenilemek yerine bozulan yerlere yama yapılması yüzünden sıkıntı yaşayan bölge halkı, artık belediyeden kalıcı çözüm istiyor.

banner619
Yerel Haber 27.06.2018, 11:17 27.06.2018, 16:41
1069

Düzce'de bozuk yol sıkıntısından muzdarip Şıralık Mahallesi'nde hem görüntü kirliliği oluşturan hem de miadını dolduran asfaltın uzun süredir yenilenmesi bekleniyor.

Çukur ve yamalarla doldu
Şehir Mezarlığı istikametinden Şıralık'a ulaşım sağlanan yolun kullanım olarak artık sürücülere zor anlar yaşattığı şikayetleri üzerine soluğu mahallede alan haber ekibimiz, çukur ve yamalarla dolan yolun yarattığı sıkıntıları yerinde görüntüledi.

8 yıldır asfalt yenilenmedi
Asfalt dökülmesinin üzerinden geçen 8 yılda bir çok noktasında çökme ve çukurlar meydana gelen yolun neredeyse her yanında yama olması sürücülerin yoldan zikzaklar çizere ilerlemesine neden oluyor.

Toz sıkıntısı da var
Kimi yerlerde dolgu malzemesi olarak sadece çakıl taşlarının kullanıldığı yamalı yolda yaz ayları ile birlikte toz sıkıntısının da baş gösterdiğini belirten mahalleli, artık Düzce Belediyesi'nin geçici değil kalıcı çözüm sağlamasını istedi.

Araçlar zarar görüyor
Her gün onlarca aracın geçiş yaptığı yolda sarsıntılı şekilde ilerlemekten bıktıklarına ve bu durumdan araçlarının da zarar gördüğüne dikkati çeken tepkili vatandaşlar, Düzce'nin bir çok mahallesi yeni asfalta kavuşurken, artık her tarafı alarm veren yolun neden yenilenmediğini sorguladı.

"Yolu yamamayın, yeni asfalt dökün!"
Bir çok kez belediyeye bu konuda taleplerini ileten mahalleli, yama dışında yolda yapılan hiçbir çalışma olmadığını vurgularken, Düzce'nin bir mahallesi olan Şıralık'ın üvey evlat muamelesi görmesinden bıktıklarını belirterek, belediyeye "Yolu yamamayın, yeni asfalt dökün!" çağrısı yaptı.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (13)
Faruk 3 yıl önce
Yamayıda seçim oldu diye yaptılar arabalar sanayide haftada bir
Burak 3 yıl önce
Bunları hakediyorsunuz hizmet beklemeyin
Halk 3 yıl önce
Bir türlü düzelmeyen çukurlar, yama yapraktan düzen tutmayan yol.. umarım kısa zaman da kalıcı iyileştirme yapılır.
Halk1 3 yıl önce
Yaptiginiz yamalari toplasak bi koyun yollarini yaparsiniz cumayerinde fındık tarla yollarina kadar asfalt doktunuz merkez koyleri kostebek yuvasi gibi yama bile yok ama siz buralar oy istemeye gelince hepinizi gorurum
şıralıklı 3 yıl önce
başkanım o düzergahdan vali beyle doga kolejine gelirken görmüyormusunuz yolun heryeri köstebek yuvası gibi
Süleyman 3 yıl önce
2019 Şubat sonu yapılır hepsi. Martta yerel seçim olacak ya....
Boş.veren 3 yıl önce
Sıralık.çantada.keklik.nasılsa.A.K.P.icinamamarttagorusecez.emanetçi.BASKANNN
Düzceli 3 yıl önce
Size herşey müstehak yaya gidin çok bile o yollar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın