banner851

banner614

BU YIL DA KIŞ AĞIR GEÇİYOR

Düzce'de kar yağışının etkisini en çok gösterdiği ilçe olan Yığılca'da kar kalınlığı merkezde 30 cm’ye ulaşırken, yüksek kesimlerde 40 cm’yi buldu. Belediye ekipleri günün ilk saatleriyle birlikte yoğun bir kar mesaisine başlarken, Başkan Muzaffer Yiğit, “Kar 1 metre olsa da sorunsuz müdahale edebilecek kapasitedeyiz.” dedi.

banner619
Yerel Haber 06.12.2017, 11:35 06.12.2017, 15:46
4386

Her kış mevsiminde olduğu gibi yine kar en çok Yığılca’da etkili oldu. Geceden bu yana yağan kar yağışı her tarafı beyaz örtüyle kaplarken, merkezde kar kalınlığı 30 cm’ye ulaştı.

Yığılca Belediyesi kar mesaisine günün en erken saatlerinde başladı. Belediye sınırlarındaki yolların açık tutulması için karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğü ilçedeki son durumu değerlendiren Başkan Muzaffer Yiğit, personel ve gerekli ekipmanlarla en zor şartlarda sorunsuz müdahale edebilecek durumda olduklarını vurguladı.

“Bu sene de karakışa hazırız”
Yığılca Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu sene de en ağır kış şartlarını düşünerek hazırlıklara aylar öncesinde başladıklarını belirten Yiğit, şöyle devam etti: “Bu sene de karakışa hazır durumdayız. Bilindiği gibi ilimiz çapında kar yağışının ve kış şartlarının en ağır yaşandığı bölge ilçemiz Yığılca. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmıyoruz ve tüm hazırlıklarımızı bunu düşünerek yapıyoruz. Dün gece başlayan kar yağışı gece yoğunluğunu arttırdı. Sabah uyandığımızda harika bir manzarayla karşılaştık. Seyrine doyum olmuyor. Ancak sabahın ilk ışıklarıyla tüm personelimiz olarak vazifemizin başına geçtik. Dört mahallemizin tamamının yollarını en hızlı şekilde açtık. Araçlarımız duraksız çalışıyor.”

“Yolların kapalı kalmasına izin vermiyoruz”
“Sokak ve caddelerimizin kapalı kalmasına izin vermiyoruz.” diyen Başkan Yiğit, “Yine Yığılca-Düzce karayolumuzda da ilk saatlerde tek şeritten sağlanan trafik akışını ilerleyen saatlerde çift yönlü olacak şekilde güvenli ulaşıma hazır duruma getirdik. İlçemizin yükseklerinde kar kalınlığı şuan 40 cm civarında, merkezde de 30 cm’ye yakın. Biz 1 metre olsa da sorunsuz müdahale edebilecek kapasitedeyiz. Bu yönden vatandaşım müsterih olsun. Yığılca Belediyesi olarak her türlü kış şartlarında tüm personelim ile birlikte kusursuz müdahaleye hazırız." şeklinde konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (8)
Doltor 81 4 yıl önce
...............KIRMIZI KAR YAĞDI HABERİNİZ YOK BELEDİYE EKİPLERİ ÇALIŞMIYOR HERYER BATAKLIK DÜZCEDE VE ÇEVRESİNDE
Sabahın yedisinde okula g 4 yıl önce
Aa
Belediye 4 yıl önce
Saat 10 gibi çıktım evde, kalıcı da ara yollar kapalıydı hep.Belediye nerde?
Zz 4 yıl önce
Sabah ne zorluklarla geldik okula ilk derse girmedik yollari kapali olfugunda geri nasil gidecegiz
KAL 4 yıl önce
Yolda Kaldık kar 40 cm oldu sınıfa penguan atsan yaşar hâlâ tatil yok diyosunuz
Öğrenci, 4 yıl önce
Kar daha bu sabaha doğru yağmasına rağmen hemen işi dalgaya vurup tatil istiyosunuz az insaf
ARA YOLLAR 4 yıl önce
ARA YOLLAR VE KALDIRIMLARI DA UNUTMAYIN
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Kar yağmasa yağmadı diyosunuz !!!!!! Yağsa beyaz esaret felaket diyosunuz yazık size !!!!!Her mevsimin bi güzelliği var