banner851

banner614

BUGÜN BELLİ OLACAK

banner619

İnönü ve Avni Akyol parkları için 2. ihale günü geldi. Düzce Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda bugün yapılacak ihalelere mevcut müstecirler ile çok sayıda taliplinin katılması bekleniyor. Gözler ise Başkan Dursun Ay'ın 'Revizyon' sinyali verdiği parklar için hazırlanan ihale şartnamesindeki yeni koşullarda...

banner846
Yerel Haber 23.05.2018, 17:27 24.05.2018, 14:58
3817
BUGÜN BELLİ OLACAK
banner844

Düzce Belediyesi'nin yıllarca sözleşme yenileyerek mevcut müstecire verdiği İnönü Parkı ile Avni Akyol Parkı için 2. kez ihale düzenleniyor. Yeni göreve geldiği günlerde Başkan Dursun Ay tarafından iptal edilen ve uzun süredir akıbeti tartışma konusu olan İnönü Parkı ihalesi bugün (24 Mayıs) saat 14:00'da Düzce Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Başkan Dursun Ay iptal etmişti
Bilindiği gibi 28 Eylül 2017 tarihinde 7 talipli ile gerçekleşen ihale sonucunda Can Otomotiv aylık 200 bin TL artı KDV ile İnönü Parkı'nın işletmeciliğini kazanmıştı. Ancak ekim ayında göreve gelen Başkan Dursun Ay, İnönü Parkı ihalesini iptal etmiş ve gerekçe olarak ise Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ihaleyi incelemeye almasını göstermişti.

Çok sayıda taliplinin katılması bekleniyor 
Aylardır yeni ihale tarihi için gözlerin çevrildiği Düzce Belediyesi, yarın (24 Mayıs 2018 Perşembe günü) beklenen ihaleye sonunda gerçekleştiriyor. Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılacak ihaleye, mevcut müstecirler ve belediye şirketlerinin yanı sıra çok sayıda taliplinin katılması bekleniyor.

İhale şartnamesinde revizyon
İhaleyi iptal eden Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın yeni ihale şartnamesine vatandaş odaklı maddeler ekleyeceği yaptığı açıklamalardan biliniyor. İhale şartnamesindeki yeni koşullar da ihale günü olan yarın belli olacak.

5 yıl süreyle kiraya verilecekler
Öte yandan Düzce Belediye Meclisi'nde geçtiğimiz ocak ayında alınan karar gereği Düzce'deki sosyal donatılar artık 5 yıl süre ile kiraya veriliyor. Bu kapsamda İnönü ve Avni Akyol parkları da açık teklif usulü arttırma ile 5 yıl süreyle kiraya verilecek. İlk ihalede parklar 3 yıl süreyle ihaleye çıkarılmıştı.

Haber: C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (14)
Emekli 3 yıl önce
Belediye işletsin
kaan 3 yıl önce
bu parkların ikisinide bence belediye işletmeli erguvan tesisleri gibi hesaplı halkın gidebileceği yerler birer zabıta ekibide sürekli içinde dolanmalı illegal işler için buralar düzce halkı yararına olması gereken yerler. Birileri para kazanmak zorunda değil belediye hizmet versin diye çuvalla vergi veriyoruz wc bile 1TL garip olan halk bile alışmış kardeşim alan adam 500 bin ödesene sana faydası ne çayı 5 tl ye içicen o zaman haberin yok kamu malı kamuda kalmalı
Can Toker 3 yıl önce
Önemli olan ihale şartnamesi...Belediye fazla fahiş fiyata çıkarmadan vatandaşın tam olarak faydalanabileceği şekilde bir şartname hazırlaması gerekir.
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Çivi çaktım yapıya, ilan astım kapıya, ihaleye girceksem, yanaşırım dayıya...
Yorum 3 yıl önce
Düzce halkı keleşi arar oldu belediyecilik zor iş
Ali 3 yıl önce
Cumayerli birini bulurlar
Can . D 3 yıl önce
BOS BOS KONUSUYONUZ EN YÜKSEK PARAYI VEREN IHALEYI ALIR CAYLAR DA 2 TL DEN BASLAR KÜCÜCK BARDAK BÜYÜK 4 TL SIMDI HALKIN PARKIMI OLUR BU
İptal 3 yıl önce
Can Otomativ ihaleye girer faiş Fiyatlara çıkar gene iptal olur 200 300 binliralara giderse de park değil kara para aklama yeri olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık