banner851

banner955

‘BUNLAR DÜZCE İÇİN HAYAL, OLDUĞUMUZ YERE 20 SENEDE GELİRLER’

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, icraatları ve hizmetlerini bir kez daha Düzce Belediyesi’nin ‘yapamadıkları’ üzerinden anlatmayı tercih etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan az sayıda belediyenin sahip olduğu ‘Sıfır Atık Belgesi’ ile ödüllendirildiklerini kaydeden Özcan, “Türkiye’nin en temiz şehirlerinden biri Bolu. Bakanlık bize verdiği belgeyle bunu tescillemiş oldu.” dedi. Bolu’da verilen atık hizmetlerini anlatan Özcan, yine Düzce Belediyesi’ne taş atarak “Bunların hiçbirini yapamıyorlar. Bunlar onlar için bir hayal. Düzce’nin bizim bugün bulunduğumuz seviyeye gelmeleri herhalde en az bir 20 yıllarını alacaktır.” dedi.

Yerel Haber 06.04.2022, 12:09 07.04.2022, 17:35
7253
‘BUNLAR DÜZCE İÇİN HAYAL, OLDUĞUMUZ YERE 20 SENEDE GELİRLER’

Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kentte yapılan çalışmalar ile kaynaklı ayrıştırma ve çöplerin bertaraf edilmesindeki başarılı çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Bolu Belediyesi, ‘Sıfır Atık Belgesi’ ile ödüllendirildi

Göçmen karşıtı söylemleri kadar icraatları ve vatandaşı gözeten sosyal belediyecilik uygulamalarıyla da Türkiye gündemine gelmeyi başaran CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde kameralar karşısına geçerek Türkiye’de az sayıda belediyenin sahi olduğu ‘Sıfır Atık Belgesi’ verildiğini duyurdu.

‘Türkiye’nin bu konudaki en iyi belediyesiyiz’

Temizlik işlerinin belediyenin asli görevlerinden biri olduğunu belirten Başkan Özcan, “Biz bu konuda çok hassas olacağımızı söylemiştik. Türkiye’nin en temiz şehirlerinden biri Bolu. Bakanlık bize verdiği belgeyle bunu tescillemiş oldu. Bolu’nun Türkiye’nin en temiz şehirlerinden biri olduğu ortaya koyuldu. Temizlik hizmetleri sadece çöplerin toplanmasından değil. Kaynakta ayrıştırma konusunda şu an Türkiye’nin en iyi belediyesi biziz. Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu konuda örnek olarak sadece Bolu Belediyesi’ni gösteriyor.” dedi.

‘İktidar belediyelerinin yapamadıklarını yapıyoruz’

Başkan Özcan, iktidar belediyelerinin yapamadıkları işleri yaptıklarına dikkat çekerek, “Bertaraf edilen çöpten elektrik üretiyoruz. Yaklaşık 3 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak kadar enerji üretiyoruz. Birçok belediyede olmayan tekstil atıkları belediye tarafından toplanıyor. Yine birçok belediye elektronik atıkları hiç toplamıyor. Artık ilaçları da topluyoruz. Endüstriyel atık yağ olarak da 61 ton toplandı. Ömrünü tamamlamış lastikten ise 500 ton toplamışız.” diye konuştu.

‘Bunlar Düzce için hayal, bizim seviyemize gelmeleri en az 20 sene’

Lafı dönüp dolaşıp her alanda sürekli kıyaslama yaptığı Düzce Belediyesi’ne getiren Başkan Özcan, Düzce’nin atık bertarafı anlamında Bolu’nun seviyesine gelmesinin en az 20 yıl süreceğini savundu.

Düzce Belediyesi’nin Bolu’da verilen pek çok atık hizmetini veremediğini söyleyen Özcan, “Bakın yanı başımızda çift kanatlı olduğu iddia edilen Düzce Belediyesi var. Az önce saydığımız hizmetlerinin hiçbirini yapamıyorlar. Ne kaynaklı ayrıştırma yapabiliyorlar ne katı atık bertarafı yapabiliyorlar. Bunların hiçbirini yapamıyorlar. Bunlar onlar için bir hayal.  Düzce’nin bizim bugün bulunduğumuz seviyeye gelmeleri herhalde en az bir 20 yıllarını alacaktır.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (39)
enes 9 ay önce
KAPAK OLSUN AKPLİ DÜZCELİ HEMŞEHRİLERİME. YALAKALIK YAPIN ANCA. BAK ADAM HEM REST ÇEKİYOR HEM İCRAAT. BÖYLE ADAMLAR LAZIM MEMLEKETE HIRSIZLIKTAN ARSIZLIKTAN UZAK.
İstanbul'daki Düzceli 9 ay önce
Tanju öncesi Bolu'da neler yapılmış bir araştırsalar bu Chpkk li arkadaşlar bu adamın nasıl fırıldak olduğunu anlayacaklar taktik ayanı İstanbul'da da durum aynı emek hırsızı bunlar yapılan işlere çökmeyi iyi bilirler asıl sorun şu bu çökmelere inanan cahil topluluğu var sırf Tayyip düşmanlığı yüzüne biat edenler var Allah Islah etsin sizi koyun diyorsunuz bize bizde kaç sefer koyduk halen istiyorsunuz nasıl bir tatminsizlik var anlamadım....
Oblomov 9 ay önce
Bu Bolularda bir düzce kompleksi var ben de iddia ediyorum her şeye rağmen 20 yılda bolu her anlamda gececegiz.
Barış 9 ay önce
Boluda kapalı caddelerde trafiğe kapalı caddelerde 7/24 temizlik yapılır düzcede bu bulunmamakta. İşçileri maddi yönden bir sıkıntı yaşamayan nadir belediyelerden bir tanesi boluda. Bolu Türkiyenin en temiz havasına sahip illerinden birisi. Düzce ise avrupada bile ilk 5'e girdi kirlilikte.
kemal kaya 9 ay önce
düzce türkiyenin en kirli havasına sahip illerinden tebrikler tanju baskan
Laf ebesi 9 ay önce
Az bile demiş. Boş konuşuyor diyenler geçen yılın haberlerine baksınlar, düzce Türkiye'nin en kötü havasına sahip şehir oldu. Gebze den bile fazla kirlilik var. Alt yapı yok, çöpler dağa toprağa gömülüyor. Ağaç istikakı kaybolacak diye doğal gaz istemeyen cahil bedeviler şehri.
İstanbul'daki Düzceli 9 ay önce
Git Bolu da yaşa Sizin Gibi CHPKK lılara yer yok Düzce'de anlaşılan sen çok akıllısın ama adam değilsin şimdi trollüğünü başka yemlikte yap uzaaaaa
Murat Ersoy 9 ay önce
Aynen katılıyorum Tanju başkana Düzce belediye başkanı biri gidiyor onun yerine gelen önceki başkanın yaptıklarının hepsini yıkıyor hazımsızlık var vatandaşın parası yazık biri yapıyor biri yıkıyor Düzce bir adım ileriye gitmiyor Efteni golü boluda olsaydı 25 sene önce abant veya gölcük gibi yaparlardı. Bir efteni hamamıni rezil rüsva ettiler yerle bir oldu yazık milli servet il olduğumuzdan beri şehrimiz için millet vekillerimiz hiç bir doğru dürüst iş yapmadılar Türkiyenin bir ucundan bir ucuna mükemmel statlar yapıldı İstanbul Ankara arasındayız hala bizi oyaliyorlar
TANJUYA 9 ay önce
NE BAŞARISI VAR ADAMIN ORTALIĞI KARIŞTIRMAKTAN BAŞKA, BÜTÜN HERŞEY ALAADDİN YILMAZ DÖNEMİNDEN ADAM OLAN BİRAZ ARAŞTIRIR
İstanbul'daki Düzceli 9 ay önce
Emek hırısızı Tanju Emek hırsızı İmamoğlu önce ki dönem yapılanları bilmeden konuşanlar asıll boş kanuşan sizsiniz siz ancak imanı zayıf Türkiye nin geçmişini bilmeyen önümüzde ki seçimlerde medet umduğunuz hdpkk ve z kuşağını kandırırsınız.Bize koyun diyorsunuz kaç seçimdir koyuyoruz ama halen tatmin olmadınız....Daha ne kadar istiyorsunuz
Barış 9 ay önce
Çok sık boş konuşuyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız