banner851

banner614

BUNUN ADI GAF DEĞİL SKANDAL

Son dönemde skandal söylem ve uygulamalarla gündeme gelen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir yayında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen başörtülü kadınla ilgili bir anısını anlattı. Özcan’ın o anlarda çirkin bir imada bulunması ve gülmesine tepki yağdı. ‘#İğrençsinTanjuÖzcan’ etiketiyle on binlerce paylaşım yapıldı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kollar Başkanı Ayşe Keşir de 'Komşu kimlere emanet?' diye sorarak "Bolulu kadınlar artık derdini belediye başkanına nasıl açacak?" dedi.

banner619
Yerel Haber 02.09.2021, 11:30 03.09.2021, 17:57
2343

Göreve geldiği 2019’dan bu yana hizmetleriyle değil yabancı karşıtı söylem ve uygulamalarıyla gündeme gelmeye devam eden Bolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez başörtülü bir kadınla ilgili iğrenç imasıyla büyük tepki çekti.

"BEBEĞİM YOK, YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?"

Armağan Çağlayan’ın Youtube’da yayınlanan programına konuk olan Özcan, başından geçen anılarıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtla yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu. Bolu'da yanına tesettürlü bir kadının yanaştığını söyleyen Tanju Özcan, "Bir açılış yapıyoruz Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi.

Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var..." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Tanju Özcan'ın bu sözler sonrası ekranda gülümsemesi ve ima içeren sözleri, izleyiciler ve sosyal medya kullanıcılar tarafından büyük tepki gördü. ‘#İğrençsinTanjuÖzcan’ etiketiyle on binlerce paylaşım yapıldı.

KEŞİR: BOLU KİMLERE EMANET?

AK Parti Genel Merkez kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de başörtülü bir kadın üzerinden çirkin iması nedeniyle CHP’li Özcan’a tepki gösterdi. Keşir sosyal medya hesabından, “Komşu ilimiz Bolu kimlere emanet? Bolulu kadınlar artık derdini belediye başkanına nasıl açacak? Hangi kadın, artık Tanju Özcan ve onun kafasındakiler ile yan yana anılmak ister?  Siyaseti kirleten bu kafalar… #İğrençsinTanjuÖzcan” paylaşımı yaptı.

‘İĞRENÇLİĞİMDEN DEĞİL SAMİMİYETİMDEN’

Öte yandan sosyal medyada tepkilerin büyümesi üzerine açıklama yamak zorunda kalan Tanju Özan, tepki çeken sözlerini anlatmaması gerektiğini belirterek iğrençlikten değil samimiyetten olduğunu savundu. Özcan, “Açığımızı arıyorlar. Bizim de orada anlatmamamız gereken bir anımızı anlattık. Bazen siyasetçi çok konuşurken ağzından anlatmaması gereken bir şeyi anlatır ya o benim samimiyetimden. Yoksa iğrençliğimden falan değil. Bunu yapanların ne amaçla yaptığını, kimler olduğunu biliyorum. Halk beni biliyor. Yakın çevrem, iş arkadaşlarım kadınlara nasıl pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı biliyor. Ama bundan dolayı gerçekten, samimiyetle üzüntü duyan kadınlar ve dernekleri varsa onlardan özür dilemek düşer bana.” açıklaması yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (17)
öğretmen kemal 3 hafta önce
Öncü Haber bilginiz olsun, iktidar değiştiğinde bu haberleri silmek zorunda kalacaksınız çünkü sizleri biz de haber yapacağız tarih affetmeyecek sizleri.
Zeynep Sydın 3 hafta önce
Suratındaki küçümseyici alaycı imalı gülümsemeyle gerçekten iyrençsin
Apsuva 3 hafta önce
Ensar vakfında 10 larca çocuğa yapılanlara niye ses çıkaramadınız siz geçmişiniz okadar şeyle doluki her kelime nize karşı bu ülkenin önünüze koyucağı videosu var.Biz evlatlarımızı size emanet ettikte siz ne yaptınız.
Ufuk .k 3 hafta önce
Ayşe keşir kendi ilimiz kimlere emanet sen ilk önce bunun cevabını ver utanmazsan
bolulu 3 hafta önce
bolulular şehri kime emanet edecekleriini bilirler bayan keşir veöncüye soracak halimiz yok sonuna kadar başkanımızın arkasındayız sağolsun duzceli hemşerileriimizin büyük kısmıda destekliyor
Naz 3 hafta önce
Nedir bu Tanju Özcan düşmanlığınız. Ne yapsaydı jinekologmu Tanju Özcan
İBRAHİM 3 hafta önce
KOMİK OLAN BUNU HABER DİYE YAYINLAMANIZDIR. ASIL SKANDAL BU. SİZ DÜZCEYE BAKIN DÜZCEYE.. NE YAPTINIZ DÜZCE İÇİN.???
duzce 3 hafta önce
nerde kaldi savundugunuz kadin haklari resmen tesetturlu bir bayani igrenc bir olay da espiri yapar gibi rencide ediyorsunuz ama bilinki bu ulke ozgur tesetturlu kardesimizde acik karderdesimiz de ozgur kimse kimseye ne giydi demeden yasiyo ama sizin anlayisiniz bunu anlayamicak kadar geride kalmis yazik gercekten acidim o kadina
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın