banner851

banner955

BÜTÜN EKİPLER CEDİDİYE’YE SEVK EDİLDİ

Cedidiye Mahallesi’nde gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Ekiplerin performansıyla göz doldurduğu tatbikatı, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Belediye Başkanı Dursun Ay izledi.

Yerel Haber 18.03.2018, 18:37 20.03.2018, 09:19
4630
banner1032

Düzce’de arama ve kurtarma görevi icra eden ekipler boş durmuyor. Her acil durum için farklı dönemlerde yapılan tatbikatlara Düzce’de bir yenisi daha eklendi. Bu kez deprem ile alarma geçen ekipler, Cedidiye Mahallesi’nde gerçeği aratmayan bir tatbikata imza attı.112 Acil Servis, Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Düzce İtfaiyesi ekipleri ile İl Afet ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE) ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden oluşan toplam 40 kişilik kurtarma ekibi ile Cedidiye Mahallesi’nde deprem  tatbikatı yapıldı. Mahalledeki yol genişletme çalışmaları kapsamında boşaltılan bir binada gerçekleştirilen tatbikatta yangın saran binayı hızla söndüren ekipler, içeride mahsur kalanları kurtardı. Ardından dairede olası bir tehlike teşkil eden bir durum olup olmadığı kontrol edildi.  Binanın etrafını de araştıran ekipler başarılı müdahaleleriyle göz doldurdu.Tatbikata Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Belediye Başkanı Dursun Ay da katılarak ekiplerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 

Haber: M.AYDIN
banner844
Yorumlar (3)
Teşekkür 5 yıl önce
Ekiplere teşekkürler. Daha fazla ekipler ve yardım ediciler lazım. Normal halka her an her ihtimale karşı depremlerde kullanılabilmesi için araç gereçler ve eğitim verilsin.
Geliş Gidiş 5 yıl önce
Bu binalar biaran önce yıkılsında o yolda geliş gidiş olsun...Hiç değilse Küçüksuyun ordan geliş gidiş yönü ayarlansın...
X 5 yıl önce
Deprem olduğunda yıkılma ihtimalimiz hala çok yüksek. Biz Japonya kadar insana değer verip sağlam konutlar yapmıyoruz.ama en azından yıkıntılar arasından can kurtaracak ekipler çok olsun.her binanın başına o anda gidebilecek eğitimli ekiple
18
parçalı bulutlu