banner851

banner614

ÇALAMASALAR DA ZARAR VERDİLER!

banner619

Duraklar Köyünde telefon ve internet kablolarını çalmak için rögar kapaklarını açan hırsızlar 11 köyü mağdur etti. Esnaf Metin İmamoğlu, “İnternet ve telefonlarımız çalışmıyor. İş yapamaz konuma geldik” dedi.

banner846
Yerel Haber 21.05.2017, 16:34 22.05.2017, 16:45
2702
ÇALAMASALAR DA ZARAR VERDİLER!
banner844

Duraklar Köyündeki rögar kapaklarını açarak kabloları çalmak isteyen hırsızlar amacına ulaşamasa da11 köyü telefonsuz, internetsiz bıraktı.

İddiaya göre, Duraklar Köyü’nde 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yolundaki rögar kapakları, hırsızlar tarafından içerisindeki kabloları çalınmak üzere açıldı. Kabloları çalamayan hırsızlar kabloları kesip rögarları kapattı.Amacına ulaşamayan hırsızlarsa 11 köyü, 3 akaryakıt istasyonunu ve işyerlerini telefonsuzve internetsiz bıraktı.

“İş yapamaz konuma geldik”
Duraklar Köyü’nde yaşayan esnaf Metin İmamoğlu 13 Mayıs cumartesi gecesi olan olay sonrası ortaya çıkan mağduriyet hakkında şöyle konuştu:

“Kabloların Hırsızlar tarafından kesildiğini söylediler. Daha sonra Türk Telekom ile irtibata geçtik ve arızanıngiderileceğini söylediler. Kablolar eski model olduğundan dolayı 3-4 gün dediler. Yalnız bu süreç şu anda 10. gününde ve kendimde işyeri sahibi olarak internetlerimiz ve telefonlarımız çalışmıyor. Biz sipariş üzerine çalıştığımızdan sipariş alamıyoruz. Şu anda iş yapamaz konuma geldik. Akaryakıt istasyonları uydu ile kontrol sistemi olduğundan kontrol edilemiyor. İnternetleri olmadığından POS cihazları da çalışmıyor.Kablo gelecek diyorlar ama kablo ne zaman gelecek? Şu anda 10-11 tane köy mağduriyet yaşıyor. Köy ve işyerleri olarak çok sıkıntılıyız.

Yorumlar (8)
Ayhan Canan 4 yıl önce
bu kadar köy köy kablo çalacak kadar fakir mi doldu Düzce.zaten tamamen fetöcu dolandırıcı ve çetelerle dolmuş fare gibi hırsızlar uyuşturucu çeteleri tombalacılar.FUHUŞ VS trafik kazaları.Texası gececek görünüyor BAŞTANBAŞA SORUNLU BİR YER
Duzceli 81 4 yıl önce
Adamlar hirsizlik yapmis kamu malina zarar vermis hala daha siyaset pesinde olanlar var. Bide madalya takin tam olsun.
Celalettin 4 yıl önce
Hırsızlığında siyasete bagladinizya pes yani.
bu da mı gol değil 4 yıl önce
Bu hırkızlık yaptırımı olacak şekilde suç teşkil etmedikten sonra; bunlar milletin ağzındaki altın dişi de söker. bilmem nereye takılan piercingi de söker. reisimiz var ama siz yine kollayın gtü..
Refahçı 4 yıl önce
15 yılda çok geliştik. Yerli araba, yerli uçak, yerli mermisiz roketimizi yaptık. Şimdi de uzaya köprü yapıyoruz. İstanbul kadar toprağı olan Hollanda tarımda bizi geçti. Avrupa bizi kıskanıyor.
Can . D 4 yıl önce
KONU BURDA NE SEN NE ZIRVALIYON
muharrem 4 yıl önce
kes o kolu bir daha dokunuyormu bak
nsm 4 yıl önce
bence ülkede refah arttigi icin kablolar calinmaya calisiliyordur. öyle ya, ülke sicradi accayip son yillarda.