banner851

banner614

ÇALIŞMALARA KÖYLÜ ENGELİ!

Merkeze bağlı Kaymakçı Köyü’nde devam eden asfaltlama çalışmaları köy halkı tarafından durduruldu. Asfaltlama yapılan yolu az bulan köylüler, neredeyse her evin önüne kadar asfalt yapılmasını istedi.

banner619
Yerel Haber 22.10.2012, 15:00
263
ÇALIŞMALARA KÖYLÜ ENGELİ!

Öğle saatlerinde merkeze bağlı Kaymakçı Köyü’nde yol kapatma eylemi vardı. Köy halkının verdiği bilgilere göre Köyün içerisinden geçen yolun 700 metrelik kısmının asfaltlanması köy halkına yetmedi. Köyde yaklaşık 4 bin 500 metrelik yol olduğunu ve tamamının asfalt olmasını isteyen köy halkı iş makinalarının önüne geçerek çalışmaları durdurdu.  Vatandaşlar, yaşanan olaylardan dolayı valilik ve İl Özel İdaresini sorumlu tuttu.
Neredeyse her evin önüne kadar asfalt isteyen ve bu nedenle çalışmalara engel olan vatandaşlar, bir yetkili gelip köyün bütün yollarına asfalt döküleceğine dair kendilerine söz verilmesinin ardından eylemlerine son vereceklerini söyledi. 

Ortamın iyice gerilmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri köy halkını sakinleştirirken, çalışma yapılan bölgede de geniş güvenlik önlemleri aldı.

Haber; Ş. ÇAKIR

banner844
Yorumlar (0)