banner614

Camiler Haftası başlıyor !

banner619

Her sene Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din görevlileri haftasının programı belli oldu. Bu sene etkinlikler kapsamında bir sempozyum gerçekleştirilecekve iki ayrı Kur'an Kursu'nun da açılışı yapılacak.

banner846
Yerel Haber 30.09.2009, 16:14
187
Camiler Haftası başlıyor !
banner844

Camiler ve Din görevlileri haftası bu yıl da 1–10 Ekim tarihleri arasında çeşitli programlarla kutlanacak. 1986 yılından itibaren kutlanan Camiler ve Din görevlileri haftasının ilk gününde İl Müftülük binasında Düzce Valisi Bülent Kılınç ve Düzce Milletvekillerini katılacağı açılış programı tertiplenecek. Düzenlenecek etkinlikler ile ilgili bilgiler veren Düzce İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, “etkinlikler kapsamında Son bir yıl içinde emekli olanlar ve halen çalışmakta olup üstün başarı gösterenlere plaketleri sunulacak. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde bu haftayı kutlayacağız. Camilerimize ve cami çevresinde bulunan kişilere, hastalara şifa dileklerinde bulunacağız. İlköğretim çağındaki kız öğrencilerimizin okuması için 3 yıldan beri başlattığımız ‘ Kız Çocukları Okulsuz Kalmasın’ kampanyası çerçevesinde özellikle yetim ve öksüz kız çocuklarımıza burs imkanlarını arttıracağız. Kızlarımızın okuyup hayata tutunması için çalışacağız. Camilerin misyon ve vizyonlarını kamuoyu ile paylaşacağız. Cezaevi, huzurevi, yetiştirme yurdu ve mülki makamlar ziyaret edilecek” dedi.


İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, “ 10 Ekim'de Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile ilmi bir sempozyum düzenleneceğini de belirterek z. Sempozyumda Hafız Hasan Şen’in hayatı anlatılacak.Ayrıca Düzce’de Hafız Hasan Şen’in anısına yapılan Kız Kuran Kursu ve yatılı erkek Kuran Kursu binalarının da açılışları gerçekleştirilecek dedi.

Yorumlar (0)
25°
açık