banner851

banner614

CAMİLER HAFTASI ZİYARETİ

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve Din Görevlileri Belediye Başkanı İsmail Bayram’ı makamında ziyaret ederek hafta nedeniyle çiçek takdim etti.

banner619
Yerel Haber 01.10.2013, 11:08
206
CAMİLER HAFTASI ZİYARETİ

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Düzce İl Müftülüğü tarafından protokol ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve Müftülük Din Görevlileri Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ı makamında ziyaret ederek hafta çalışmaları nedeniyle bilgi verdi. Haftanın tüm İslam alemine hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Bayram ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Camiler, müslümanların ibadetlerini ifa ettikleri, Cenab-ı Allah’ın adının anıldığı müstesna mekanlardır. Her gün farklı insanları bir araya getirerek aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetler aynı zamanda ‘Allah’ın Evi’ olarak bilinmektedir. Dini ibadetlerin yapıldığı, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularının ve hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Camilerimiz Cenab-ı Allah’a ibadetlerimizi ve dualarımızı topluca yaptığımız gönüllerimizi yıkadığımız güzide mekanlardır. Din görevlilerimiz ise, yaşayış ve davranışlarıyla toplumumuza örnek olan, toplumumuzu iyiye ve güzele yönlendiren kişilerdir.” ifadelerini kullandı.
Başkan Bayram belediye olarak özellikle camiler ve etkinlikler için üzerlerine düşenleri yapacaklarını belirtti. Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)