banner614

CANAN KARATAY’DAN RAMAZAN MENÜSÜ

banner619

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Karatay ziyareti öncesinde yaklaşan ramazan ayıyla ilgili Düzcelilere tavsiyelerde bulunarak, “Karatay kahvaltısı hem normal hayatta hem de ramazanda büyük önem taşıyor” dedi.

banner846
Yerel Haber 10.05.2018, 13:26 10.05.2018, 19:00
2102
banner844

Okur-yazar buluşması kapsamında Düzce’ye gelen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Beslenme tavsiyeleri ile ezber bozan Karatay burada yaklaşan Ramazan Ayı’nda beslenme konusunda Düzcelilere önemli tüyolar da verdi.

 “Düzce okur-yazar buluşmasında sizin bulunmanız çok önemli”
Karatay’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Düzce’de de başlattığımız okur-yazar buluşmasında sizin de yer almanız çok önemli. İlimize geldiniz, sizin de Düzceliler için söyleyeceğiniz şeyler olacaktır. Sizi aramızda görmekten duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim” ifadelerinde bulundu.“Karatay kahvaltısı çok önemli”
Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kala beslenme konusunda nelere dikkat edilmesine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Karatay şunları kaydetti:

 “Genel olarak her zaman sağlıklı beslenmeliyiz. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte hem aday adayları hem de hepimiz aşırı yoğun çalışıyoruz. Buna bir de ramazan eklendi. Karatay kahvaltısı hem normal hayatta hem de ramazanda büyük önem taşıyor. Köy tavuğuyla yapılan bol tereyağlı kızarmış yumurta, zeytinyağlı zeytin, peynir gibi gıdalar kahvaltıda çok önemlidir. Bunun yanında paça, işkembe gibi çorbalar da yememiz gerekiyor. Pahalı olduğu için et tüketemiyoruz ama kemik suyu kullanımı da çok önemli. Ramazandan önce de hazırlık yapmalıyız. Bol su tüketmeliyiz. Kaya tuzu ile birlikte bol su kullanın” ifadelerini kullandı.

“Düzce’de yeşillik var ama lütfen ilaçlamayın”
Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya da seslenerek Düzce ile ilgili düşüncelerini dile getiren Karatay, şöyle konuştu:

“Düzce’ye yıllardır geliyorum. Sizin bile olmadığınız zamanlardan beri Düzce’yi sık sık ziyaret ediyorum. Düzce fındığıyla yeşilliğiyle bilinen bir bölgedir. Sayın Valime de özellikle fındıkta yeşillikle ilaçlama yapılmasın diyorum. Sayım Valim lütfen bitkilerde ve yeşillikte ilaçlama yapılmasın. İlaçlama ürünlere zarar verdiği gibi böceklere, hayvanlara da zarar veriyor. Sanayiyle ilgilenenler bana kızacaktır ama sanayinin gelişmesi de yeşil alanlara zarar vermektedir. Düzce, yeşilliğiyle bilinen bir ilimiz. Yeşil alanlar zarar görmesin.”

Konuşmaların ardından Vali Dağlı tarafından Karatay’a tablo hediye edildi.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (7)
gelme bir daha 3 yıl önce
kılıçtaroğlundan sonra buda geldi topraklarımız iyice kurur
Erkan 3 yıl önce
Abi bu kadına inanmayın bunun yüzünden gencecik yaşımda sağlığımı kaybettim zar zor toparladım da kurtuldum.beslenme her bünyeye göre farklıdır.iki öğün yiyin, spor yapın. Yedikleriniz kaşıntı ve ağırlık yapıyorsa onları yemeyin.Bu kadar.
Düzce’li 3 yıl önce
Bu kadının bi halt bildiği yok, bu kadar ilgi neye gösteriyorlar anlamış değilim
X-ray 3 yıl önce
Git sarayda anlat bunlari, biz karnimizi doyuracak yemek mi bulabiliyoruzda SECIM yapalim, T A M A M!
ilaçlamaya karşıyız hadi 3 yıl önce
Keşke ilaçlama olmadan korunsa bu güzelim tabiat ama çok zor, arıcıların baş belası bu ilaçlamalar, yakında arı ölümleri başlar, hocanın dediği gibi ilaçlama yapılmasın, varmı yapmayacak olan, zoorr zor.
Yildız*** 3 yıl önce
Canan hanımın bu kez besleme tavsiye çok beğandım, zaten çok akıllı bir bayan
Vaybee 3 yıl önce
Akıllı da milyarlarca Tl sini ben davacıyım diye arayanlara parasını verdi bir zamanda Tereyağı yemeyin damar tıkanıklığı bal yemeyin yapıyor diye açıklama yaptı milyonlarca insan yemefi kendileri yedi
25°
açık