banner851

banner955

CEDİDİYE CAMİİ’NDE HIRSIZLIK!

Cedidiye Camii’ne Cuma Namazı için gelen ve aralarında Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin de bulunduğu vatandaşlar, namaz çıkışında ayakkabılarının çalındığını fark edince şoke oldu.

Yerel Haber 16.02.2018, 15:13 16.02.2018, 18:47
7427
banner1032

Olay, bugün Cuma Namazı saatinde Cedidiye Camii’nde yaşandı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Abdülhamid Han’ı Anma etkinlikleri kapsamında sergi açılan Cedidiye Camii’nde kılınan Cuma Namazı sonrası camiden çıkan cemaat gözlerine inanamadı. Cuma Namazı için camide toplanan cemaatten bazılarının ayakkabısı hırsız ya da hırsızlar tarafından çalındı.

Namaz kılmak için geldikleri caminin girişinde bulunan ayakkabılığa ayakkabı ve terliklerini bırakan cemaat, namazdan çıkınca adeta yalınayak kaldı.

Aralarında Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin de bulunduğu 5 kişinin ayakkabısı ve caminin terlikleri hırsız ya da hırsızlar tarafından çalınırken, hırsızlık mağdurlarına dışarıdan ayakkabı temin edildi.

Öte yandan engelli bir vatandaş da tek ayağına giydiği ayakkabısını bulamayınca onun da hırsızlık mağduru olduğu düşünüldü. Etrafta yapılan arama sırasında “Tek bir ayakkabıyı ne yapacaklar?” diyerek hırsızlara tepki gösteren vatandaşın ayakkabısının, ayakkabılığın arkasına düştüğü anlaşıldı.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (10)
Selam 5 yıl önce
Normalleşti hırsızlık demek ki camii ye kadar girdi ise bu işler,işimiz zor, kimse zekatını vermiyor herkes adil paylaşım yok, aç kalan insanın önce dini sonra ahlakı ve sonra da toplumu bozulur. Zekat ibadetini yaygınlaştırın
Müdür 5 yıl önce
Müdür ayakkabısını çalmak haa tez zamanda buluna cezası verile.
Murat 5 yıl önce
Müdürüm geçmiş olsun:))
Tunç 5 yıl önce
Kucukken bayram namazinda arkadaslarim yeni ayakkabilarla giderlen annem bayramligi degilde eskisini giydirirdi calmasinlar diye))
Tunç 5 yıl önce
Kucukken bayram namazinda arkadaslarim yeni ayakkabilarla giderlen annem bayramligi degilde eskisini giydirirdi calmasinlar diye))
Dürüst 5 yıl önce
Onun genel müdürüde aynı
körpeşlerli 5 yıl önce
müdürüm..
AMMA ÇEKEMEYENLER VARMIŞ SİZİ...
İl müdürü 5 yıl önce
Bu müdürün bir yere tayini çıkmamış mıydı, gezmeye mi gelmiş?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
açık