banner851

banner614

“CEZALARLA KARŞI KARŞIYA KALMAYIN”

Düzce, Bolu, Kocaeli ve Sakarya’nın EPDK tarafından yetkilendirilen resmi elektrik tedarikçisi olan Sepaş Enerji, abonelik bilgileri güncel olmayan tüketicileri daha kaliteli hizmet almak ve cezalarla karşı karşıya kalmamak adına bilgilerini güncellemeye çağırdı.

banner619
Yerel Haber 22.08.2021, 11:30 22.08.2021, 17:06
1442

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni abonelik veya abonelik iptali gibi durumlarda güncel bilgilerin iletilmesi gerekirken, usulsüz elektrik tüketenleri de ceza bekliyor.

Yürürlükte bulunan Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca, adres değişikliğinde bulunan tüketicilerin, ayrıldıkları yerdeki aboneliği iptal edip yeni adreslerindeki aboneliği üzerlerine almaları gerekiyor. Güncel bilgilerin elektrik perakende şirketine iletilmemesi halinde aboneliğin bir başkası tarafından usulsüzce devam ettirilmesi nedeniyle mağduriyetler yaşanabiliyor.

Bu kapsamda bir başkasının adıyla usulsüz elektrik kullanımı tespit edildiğinde, yönetmelik uyarınca 15 günlük uyarı süresinin ardından cezai yaptırımlar devreye giriyor. Kendilerine tanınan süre zarfında aboneliği üzerine almayıp usulsüz tüketime devam edenlerin enerjisi kesilirken kesme-açma bedelinin 5 katı faturaya yansıtılıyor.

Ayrıca abonelik gerçek kullanıcı üzerine alınıncaya dek söz konusu adrese enerji verilmeyip Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında ilgili aboneliğe dair bilgilendirme yapılmıyor.

Sepaş Enerji aboneleri de şirketin çağrı merkezi ve internet sitesi üzerinden kişisel bilgilerini güncelleyebiliyorlar. (AA)

banner844
Yorumlar (3)
Aa 4 hafta önce
Bugün habersiz/plansız yapılan saatler süren kesinti pazar günü tatilimizi hiç etti. Bu durumlar için ne diyorsunuz? Var mı gönül alma şekli?
Saçmalama sepaşsss 4 hafta önce
Sepaş çok saçmalamış, normal bir işimizi gidip sepaş ta halledemezken adres güncellemesini nasıl yapmamızı bekliyorlar. Fatura kesmeye gelen kere yaptırsınlar nasıl olsa Sayaç okuma parasını biz veriyoruz
Kenan 4 hafta önce
Siz çok usullusunuz ya kaçak kullanım bedeli sayaç okuma bedeli daha bildiğimiz ne bedeller odetiyorsunuz