banner851

banner955

CHP HEYETİNDEN YERİNDE İNCELEME

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca beraberindeki partililer ile birlikte Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yapılacağı Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü’ndeki alanı yerinde inceledi. Kabalak Köyü’ne de bir ziyaret gerçekleştiren ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Karaca, süreci yakından takip edeceklerini ve CHP olarak yanlarında olduklarını söyledi.

Yerel Haber 22.03.2018, 16:45 22.03.2018, 18:35
3164

Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü sınırları içerisinde hayata geçirilecek Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye gelen CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, parti binasında yaptığı basın toplantısının ardından bölge halkına kulak vermek için Kabalak Köyü’ne gitti.Sınırları Subaşı Köyü’nde olan ancak konum itibariyle kendi köylerini daha fazla etkileyeceği görüşünü savunan Kabalaklılar, köylerini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’ya, endişelerini anlattı. Köylülerle bir süre görüşerek sıkıntı ve taleplerini dinleyen Karaca, onlara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:“Size ve çevreye zarar veriyorsa her zaman yanınızdayız”
“Biz buraya sizin yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’yle ilgili sorunlarınızı dinlemek için geldik. Amacımız sizin sorunlarınızı dinleyerek gereken yerlere ulaştırmaktır. Eğer gerçekten yapılacak olan merkez çevreye ve sizin geçim kaynağınız olan kestane balı üretimine zarar veriyorsa biz de bunun yapılmasını karşı çıkarız. Her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.”  

“Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideriz”
Tesisin çevreye zarar vereceği endişesi taşıdıklarını bir kez daha yineleyen bazı vatandaşlar ise “Geerekirse sesimizi duyurmak için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne giderek hakkımızı arayacağız.” ifadelerini kullandı.

Düzce Hayvan Hakları Federasyonu Bölge Temsilcisi Neşe Perihan Kulak ise köylülere seslenerek:

“Sizi anlıyorum ama hayvanları da düşünmeliyiz”
“Burada çevreyi düşünerek hareket etmesini çok iyi anlıyorum. Ama hayvanlarımızı da düşünmemiz gerekiyor. Sonuçta burası rehabilitasyon merkezi olacak ve hayvanlarımız kaza sonucu yaralandığında burada tedavi görecek. Yapılacak bu alan gerçekten çevreye zarar verecekse ben de sizin yanınızda duracağıma söz veriyorum.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından köy halkıyla birlikte alanın yapılacağı bölge gezilerek yapılacak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alındı.


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (14)
Boğazdan 5 yıl önce
Keşke yapılmasaydı. Yer hiç uygun değil. Düzcemizin siyaileri iyi bir kazık attı bize.. Yazıklar olsun. verdiğim oy haram olsun size
Ayse 5 yıl önce
Köpek barinağı yapılacak alanın dışındaki 500 hektarı ne yapacaklar.Düzce'nin ovasinda yermi bitti.asıl meselenin ne olduğunu en başta sayin fevai arslan aciklasin.bir kere gelip ne olduğunu acıklasin. ak partili hiçbir vekil yanaşamiyor.proje gizliymiş.2019 secimlerine cok güzel yatırim yapiyorsunuz aferin.Ak parti Düzce'kan kaybediyor degil kaybetti.sonuna kadar direneceğiz.
Her zamanki gibi.. 5 yıl önce
İşiniz gücünüz münafıklık.
81 5 yıl önce
Düzceli senin içme su havzalarının sınırlarının yaşam alanının dibine kurulacak olsaydı bu kadar hayvansever olacağını düşünmüyorum
Misafir 5 yıl önce
Evcil hayvanlar edinen insanlar edindikleri hayvanları sokağa bıraktıkları zaman cezai işlem uygulayacan veteriner kontrolunde üremesi yaptırılmalı evde köyde hayvan ticareti yapcam diye üretim yapanlara cezasını vercen hayvan hakları olmalı varsada uygulanmalı benim dükkanın önü her sene kedi köpek dolar nedeni evde besleyip sonrada sokağa atanların yüzünden.Evcil yetişen hayvanlar sokaklardada uyum sağlayamıyor her yemek yemiyor çözümü insanlardan başlayın derim boş yatırımlarla değil.
Misafir 5 yıl önce
Sokak hayvanlarına barınak yapılacagına sokak hayvanları neden bu kadar sokaklarda çoğalıyor onun araştırması yapılsın.Ülkemizde bilinçsiz hayvan yetiştirme hastalığı var evde kedi köpek besleyip daha sonra sokaklara salan insanların olduğu müdddetçe bu sıkıntılar barınak yapmakla çözülmez buna alternatif veterinerler tayin edip evcil hayvan edinmek isteyenlere evcil hayvan edindirme sertifikası ücretiyle verilip bakacağı hayvanın vergisini alınıp kimlikli küpeli hayvanlar sahiplendirilmeli.
Köylü 5 yıl önce
Subaşı nın manasını bilmeyen köpek barınağı yaptırtacak.Yani sizin içeceğiniz suya köpekler mi etsin diyorsunuz.Yapı bakalım ne kadar dayanacak..
Yaptırtmayacaz.. 5 yıl önce
Adı üstünde Su başı.Nedır subaşı.Suyun kaynağı..Gel sen içme suyumuzun içine köpekler s..ç..n.Bence bu köpeklerin başka biryerde suyun kaynaklarının rezervlerinin olmadığı yerde barınakları kurulsun.Velevki kuruldu..Yazık o köpeklere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık