banner851

banner955

ÇİFT CİNSİYETLİ BÜLENT’İN ÇİLESİ…

Cumayeri’nde yaşayan Bülent Coşğun doğuştan çift cinsiyetli olarak dünyaya geldi. Tedavi süreci başladığı günden bu yana sağlık sorunları ile mücadele eden Bülent, yaşadığı çevrede de dışlanıyor. Artık sıkıntılarının son bulmasını isteyen Bülent, tedavisinin yapılması noktasında yetkililere çağrıda bulunuyor. Diyanet’ten de bir istekte bulunan Bülent kendisi gibi olanların anlaşılması için, “Ben ölünce beni kadın mı yıkayacak, erkek mi yıkayacak?” diyerek bir açıklama istedi.

Yerel Haber 04.01.2019, 18:41 06.01.2019, 11:20
10598
banner1032

Düzce’nin Cumayeri ilçesine bağlı Çelikdere Köyü’nde yaşayan Bülent Coşğun, doğuştan çift cinsiyetli olarak dünyaya geldi. Çocuklarının çift cinsiyetli olduğunu aile ise hemen tedavi sürecine başladı ancak gelişmeler Bülent’in lehine sonuçlanmadı.

Bugün 39 yaşında olan Bülent Coşğun ilk cinsiyet değiştirme ameliyatını 20 yaşında oldu. Bu yaşında kadar ise toplamda 34 kez ameliyat geçirdi.

 Tedavi sürecinin başladığı günden bu yana sağlık sorunları ile mücadele eden Bülent, bir de toplum baskısı ile karşı karşıya. Ailesinin kol kanat gerdiği ancak çevredekilerin alay konusu olan Bülent, yaşadıklarının artık son bulmasını istiyor.

“20 yaşında cinsiyetimle ilgili ilk ameliyatım 5,5 saat sürdü”
Bülent Coşğun, yaşadığı tedavi sürecini şöyle anlattı:

 “Ben 1979 doğumluyum. Cumayeri Çelikdere köyünde doğdum. Doğuştan çift cinsiyetli doğdum. Yaşım şimdi 39. Bu yaşıma kadar 34 defa ameliyat oldum. İlk ameliyatımı 8 yaşımda oldum. Yumurta ameliyatı oldum. 20 yaşında İstanbul’da özel bir hastanede erkek yapmaya çalıştılar beni. En ağır basan kadınlık hormonum. Doktor hiçbir zaman ne istiyorsun diye sormadı. Ailem beni erkek yapmaya çalıştı. Hiçbir şey olamadım. 20 yaşında cinsiyetimle ilgili ilk ameliyatım 5,5 saat sürdü. Kadınlık hormonuna benzer bir hormonum vardı onu kapattılar.”“Çok dışlanıyorum, sokağa çıkamıyorum”
Kapatılan idrar yollarımın açılması için Umut Tepe’de tekrar ameliyat olduğunu söyleyen Bülent, şöyle devam etti:

 “Melih Çuhan Bey açtı. İdrar yapmakta çok zorluk çekiyorum. Başvurmadığım kapı kalmadı. Hiç kimse bana yardımcı olmuyor. Sesimi duyan yok. Doğuştan çift cinsiyetli olmak kötü bir şey değil. Ben de insanım. Allah’a inanan bir insan bana bir şey söylemesine gerek yok. Kapalı insanlar en çok benim hayatıma karışıyor. Çok dışlanıyorum, sokağa çıkamıyorum. İnsanlardan çok yoruldum. Ben topluma giremiyorum. Çekmediğin çile kalmadı. Dayanacak gücüm yok. Ailemin desteğiyle doktora gidip geliyorum. Ailem olmasa ben ne yapacağım. Allah razı olsun ailemden.”

“Ben gidiyim kadın olayım, cinsiyet değiştireyim diye bir derdim yok. Ben sadece idrarımı yapmak istiyorum” diyen Bülent, tedavi masrafının 15 bin TL olduğunu söyledi.“Ben ölünce beni kadın mı yıkayacak, erkek mi yıkayacak?”
Yüzde 61 özürlü olduğunu ve özürlü maaşı ile geçimini sağladığını kaydeden Bülent, bir an önce sağlığına kavuşmak istediğini belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da bir istekte bulundu. Bülent son olarak şunları kaydetti:

“Bir istediğim de camilerde Cuma günleri hutbelerinde çift cinsiyetliliğin ne demek olduğunun anlatılmasını Diyanet’ten çok istiyorum. Çift cinsiyetliliğinin ne olduğunu, bizim gibi insanların nasıl olduğunu kitaplardan ayet vererek devletimden de istiyorum Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da anlatmalarını istiyorum. Bir açıklama istiyorum. Allah rızası için. Ben ölünce beni kadın mı yıkayacak, erkek mi yıkayacak? Ölüm var ölüm. Bu dünya önemli değil ölüm var.”

Haber: Ö.YILMAZ

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
Yorumlar (27)
Yolcu dogrusever 4 yıl önce
Cehalet en büyük rezalettir...150 yıldır üstümüzde oynanan oyun cahil kalmamız için dışardan ve içerden oynanan oyun devam etmektedir.cehalet diploma ile bitmez.Edep yoksa ilim zaten yoktur....
Suriyeli düzmanı 4 yıl önce
Suriyelilere yardım edeceğine bu devlet kendi insanına yardım etsin hadi bu insana yardım ette görelim seni kendi milletinin ihtiyacı varken başka devlet insanına yardım eden benim milletim değildir
düzcelissd 4 yıl önce
gecmıs olsun Allah cc sıfa versın cumayerınde sözu gecen maddı durumu iyi bırılerı cıksın bır yardım kanpanyası duzenlesın bizde yardımcı oluruz elımızden geleni
Geçmş olsun 4 yıl önce
Senden 3 basamak aşşagıda o insanlar. Seni anlayacak seviyede değiller. Ama seni anlayan ve bunun doğuştan olan birdurum olduğunu bilen birçok insan var. Bu yeryüzü kızlarını diri diri gömen ne insanları dize getirdi..onlarıda dize getirir
kör ebe 4 yıl önce
Allah yardımcın olsun toplum da akıllı olsun herkesın basına gelebılır yardımcı olmak lazım kınamamak lazım.peygember efendımız nedemıs kınamayın kınadığınız basınıza gelmeden ölmezsınız
selim 4 yıl önce
cumayerinde 5-6 yıl önce şahsı görmüştüm.durumundan memnun olmadığını hal ve tavırlarından anlamıştım.toplumumuzun da bu tür şeylere bakışı biraz olumsuz.kolay değil.ALLAH sağlığına kavuştursun inşAllah.
Allah için 4 yıl önce
Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.Ey ahali bir empati yapın birileri ön ayak olsun da bi yardım kampanyası düzenlensin.Senelerdir çekmiş zaten hiç değilse bundan sonra rahat etsin.
vatandaş 4 yıl önce
İran gibi bir ülkede bile bu tip vakıaları devlet kendisi karşılıyor kişi kendini nasıl tanımlıyorsa o doğrultu da ameliyatı gerçekleştiriyorlar . yazıklar olsun bir insanın feryadını duymayan sisteme !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı