banner851

banner614

ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞTÜ...

Kirazlı prefabriklerin bulunduğu alanın görüntü ve çevre kirliliği oluşturduğundan dolayı, alanın temizlenmesi ve halka açılması İl Genel Meclisi gündemine alındı.

banner619
Yerel Haber 05.09.2013, 15:59
204
ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞTÜ...

ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞTÜ

 

11 MART'TA YAPILAN "SAHİPSİZLİKTEN YAKINIYORLAR"  BAŞLIKLI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

İl Genel Meclisi Kirazlı- Paşa Ormanı ve Gökçeköy sınırları içerisinde bulunan eski Kirazlı prefabriklerinin bulunduğu alanın halka açılması konusunda çalışma başlatma kararı aldı. Daha önce 130 dönümlük alana cezaevi yapılması gündeme gelmiş ancak cezaevinin Çilimli'ye yapılması söz konusu olunca 130 dönümlük alan boş kalmıştı. Zamanla Çevre kirliğinin had safhaya ulaştığı ve, çirkin bir görüntünün oluştuğu alan yıllardır sahipsizdi.
Çöp dağlarının oluştuğu alanda 130 dönümlük arazi İl Genel Meclisi gündemine taşındı.

Konuyla ilgili İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonunun hazırladığı rapor bugünkü meclis toplntısında okundu. Konuyla ilgili olarak Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreter vekili Erdoğan Ülker, cezaevi yapımı için adalet bakanlığa devredilen söz konusu alanın İl Özel İdaresine alınması için çalışma başlatıldığını 130 dönümlük arazinin yeşil alan Ya da eğitim kampüsü olarakta kullanılmasının planlandığı belirtildi.

 

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)