banner851

banner614

“ÇÖZÜM YOLU BULUNAMADI…”

Düzce’nin Merkeze bağlı Üçyol Köyünde ikamet eden Enver Mıhçı evinin önünden geçen ve iddiaya göre kaçak olan yolun, asfaltsız olması nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade etti. Yoldan sürekli kamyonların geçtiğini dile getiren Mıhçı, “Tozdan dolayı kapı ve cam açamıyoruz. Özel idareye birçok kez şikâyette bulunduk, ancak çözüm bulunamadı” dedi.

banner619
Yerel Haber 17.05.2021, 15:10 17.05.2021, 19:34
1750
“ÇÖZÜM YOLU BULUNAMADI…”

Merkeze bağlı Üçyol Köyü Küme evleri mahallesinde oturan Mıhçı ailesi, evlerinin önünden geçen ve bir firmanın iddiaya göre kaçak yollarla açmış olduğu toprak yoldan şikâyetçi.

Konu ile ilgili Öncü Mikrofonuna konuşan Enver Mıhçı, “Yolun toprak olmasından dolayı toz olduğunu, evlerinde oturamadıklarını ve yolun asfaltlanması için gerekli yerlere müracaat ettiklerini ama bir sonuç alamadıklarını” ifade eden Enver Mıhçı konu ile ilgili öncü haber mikrofonlarına şu açıklamalarda bulundu “Üçyol köyünde E-5 yanında Uçar Ticaret firması yan yolda kaçak bir yol açtı. İki yıldan beri firmaya yalvarıyoruz, yol çok toz oluyor, asfaltlama yapın, iki yıldır evimizde kapı pencere açamıyoruz diye güzellikle söyledik ama bir sonuca varamadık.

İl Özel İdareye gittim, yol bizim sorumluluğumuzda değil dedi.

Karayollarına gittim, bizim görev alanımızda değil dediler. Valiliğe gitmek istedim kapıdan geri çevirdiler ve dilekçe yazmamı istediler. Dilekçe yazdım bir geri dönüşte bulunmadılar. Ankara Karayolları Genel Müdürlüğüne gittim, yol kaçak yol olduğu için kapatabilirsin dediler. Ben yolu nasıl kapatacağım?

Firma sahibiyle görüştüm, beni tersleyerek bu yol 1 yıl sonra asfaltlanacak dedi ve firma sahibiyle mahkemelik olduk. İki senedir ailecek mağdur durumdayız. Yolun kapatılmasını istemiyoruz, yolu yine kullansınlar. Sadece yolun asfalt yapılmasını istiyoruz.  Yetkililerde konu ile ilgili acil bir çözüm yolu bulmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (6)
Ahmet 4 hafta önce
O yola hala bir işlem yapılmadı Allah kolaylık versin o vatandaşa.
Yolcu 5 ay önce
Arkadaşım tozdan madur olabilirsin ama defalarca geldim her geldiğimde o yolu ıslanmış bir şekilde gördüm dizide o yol islandigi sorece toz kalkmaz bizde görüyoruz ki o yol ıslanıyor o kadarda degil birde seni tersleyip göndereceklerini zannetmiyorum
bir vatandaş 5 ay önce
Amca senin için üzgünüm, ülkem için daha da üzgünüm. Eğer doğruysa içler acısı bir hal, herkes kafasına göre, zamanında Besim Tibuk mizah yapıyor diyenler şimdi daha iyi anlıyordur, bürokrasi belası.
Uçar tic 5 ay önce
Metin dök şuraya asfaltı madur etme adamı
nihat 5 ay önce
Muhtar Nedim bu olayı çözer.
Faruk 5 ay önce
Muhtar ilgilenmiş olsaydı iki yıldır ilgilenirdi.Biz Enver abinin yıllardır farklı şekillerde mağdur olduğunu biliyoruz. İnşAllah bir Allah dostu Enver abiye yardım eder.