banner851

banner614

CUMA HUTBESİNDE ORTAK VURGU

Bugün Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’deki tüm camilerde okunan cuma hutbesinde, “En büyük bozgunculuk, dinin muazzez değerlerini istismar etmektir.” konusuna yer verildi.

banner619
Yerel Haber 29.07.2016, 15:50 30.07.2016, 17:05
1342
CUMA HUTBESİNDE ORTAK VURGU

 Bolu İl genelinde Cuma hutbesinde, FETÖ/PDY üyesi olmakla suçlanan bir grup askerin gerçekleştirmiş olduğu Darbe girişimine karşı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “En büyük bozgunculuk, dinin muazzez değerlerini istismar etmektir.”  başlıklı metin okundu.

Cuma hutbesinde, FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi Türk milletinin onurlu duruşunun, nesiller boyu şükran ve minnetle anılacağı belirtildi. Peygamberimizin “Bizi aldatan bizden değildir” hadis-i şerifi hatırlatıldı ve  “Bu aziz millete bu kötülüğü reva görenleri unutmamalıyız. Yüce dinimizi, sahih kaynaklardan doğru bir şekilde öğrenmeliyiz. Kalbimizi, gönlümüzü, ruhumuzu, aklımızı, fikrimizi, irademizi başkalarına teslim etmemeliyiz. Bizi Allah’a kulluk yerine kendine kul ve köle olmaya davet edenlere zerre kadar itibar etmemeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi korumalıyız. Birbirimizin varlığını kendi varlığımız,  hukukunu kendi hukukumuz saymalıyız. Farklılıklarımızı ayrılık-gayrılık nedeni değil, zenginlik ve rahmet vesilesi görmeliyiz. Fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı feraset ve basiretle davranmalıyız. Yarınlarımızın, bugünlerimizden çok daha güzel olacağına dair inancımızı sürdürmeliyiz. Unutmayalım ki; bizi diri tutan, inancımız ve ümidimizdir.”denildi. Hutbe, dualarla sona erdi. 

Yorumlar (0)