banner851

banner614

CUMAYERİ’NDE YENİ PROJE

Cumayeri’nde bebek sahibi olmak isteyen ailelerin tüp bebek giderlerinin karşılanması amacıyla proje başlatıldı. Ancak ailelerin elini çabuk tutması istendi. Çünkü 26 ekime kadar başvuru süresi bitecek olan projeden sadece 1 aile yararlanacak.

banner619
Yerel Haber 13.10.2012, 17:18
242
CUMAYERİ’NDE YENİ PROJE

Cumayeri’nde tüp bebek projesi.  Kaymakam Murat Güven, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve özel bir sağlık kurumunun işbirliğiyle tüp bebek tedavi giderlerini karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelerin tedavilerinin yaptırılması amacıyla Tüp Bebek Projesi başlatıldığını bildirdi. Güven, Projeden, 23-29 yaş aralığında olup son 3 yıl içinde normal yada diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olmadığına dair raporu bulunan ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında sigortalı yada yeşil kartlıların yararlanabileceğini ifade etti.
Gerekli rapora sahip olmayan kişilerin başvurularının alınmayacağını ifade eden Güven, tüp bebek tedavisinden faydalanmak isteyen ailelerin başvurularının alınması ve hak sahipliği belirleme işlemlerinin vakıflar tarafından yürütüleceğini belirtti. 26 Ekim 2012 tarihine kadar başvurunun yapılacağı projede Cumayeri kontenjanının 1 aile olduğunu belirten Güven, başvurusu kabul edilen ailelerin yol ücretlerinin başvuruyu kabul eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca karşılanacağını aktardı.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)