banner851

banner614

D-100 ESNAFINDAN YOL KAPATMA KARARI

banner619

D-100 Karayolu Melen Çayı mevkiinde D-100 Karayolu’nun tesis ve esnafa giriş çıkışının kapanarak yan yoldan trafiğin sağlanacak olması nedeniyle işlerinin zarar göreceğini iddia eden esnaf eylem kararı aldı. 24 Haziran seçimlerine kadar mağduriyetlerinin giderileceğini kaydeden esnaf seçim sabahında böyle bir durumla karşılaşmalarına tepki göstererek, “Seçim sabahı bu yapılanı yakıştıramadık” diye yakındı.

banner846
Yerel Haber 25.06.2018, 10:21 26.06.2018, 13:26
11572
banner844

Olay, bu sabah saatlerinde Melen Çayı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Karayolları ekipleri tarafından melen Çayı mevkiinde bulunan tesis, akaryakıt istasyonu ve birkaç işyeri olmak üzere toplamda 11 esnafın D-100 Karayolu ile bağlantısı kesilmek istendi. İşyerlerinin D-100 ile bağlantısı kapatılarak yan yoldan trafiğin verilecek olması nedeniyle işlerinin zarar göreceğini gerekçe gösteren esnaf tepki gösterdi.

Eylem kararı alan esnafı sakinleştirmek için olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Ayrıca Düzce Ticaret ve Sanayi odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli de olay yerine geldi.“Buraya Vali’yi, milletvekillerini ve il başkanını bekliyoruz. Gerekirse yolu kapatacağız”
Jandarma ekiplerine derdini anlatmaya çalışan esnaflardan Mahmut Özdemir, jandarma ekiplerine derdini şu sözlerle anlattı:

“Buraya Vali’yi, milletvekillerini ve il başkanını bekliyoruz. Gerekirse yolu kapatacağız. Mücadelemizi edeceğiz. Ben vatandaşım, ben mağdurum. Benim 35 personelim var burada. Benim ödemelerim var. Bize mağduriyetimizin giderileceği söylenildi ama kimse gelip bir şeyle muhatap olmadı. Seçim sabahı gelinmiş burada bu yol kapatılıyor. Bize birilerinin yardımcı olması gerekiyor.”

“Seçimin sabahında böyle bir şey yapılıyor olmasını biz yakıştıramadık”
Yerel basın mensuplarına da bir açıklama yapan Özdemir, mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi:

“Personelimizle ve esnafımızın mağduriyeti ile ilgili şu anda eylemdeyiz. Gereğinin yapılmasını istedik. Bütün mercilere gittik. Vali ve Belediye Başkanı bu durumdan haberdar. Dün seçim yapıldı ama seçim sabahında yapılan da budur burada. Bu tesisi ve bu tesisin etrafında bulunan bütün işyerlerinin girişi kapatılıyor burada Karayolları tarafından. Bize mağduriyetimizin giderileceği söylenip, seçimin sabahında böyle bir şey yapılıyor olmasını biz yakıştıramadık. Ne gerekiyorsa yapacağız bugün burada herkes duysun.”“Ekmeğimizden, işimizden olacağız”
Bir diğer esnaf Muhammet Okyay şöyle konuştu:

“22 çalışanımız var istasyonda. Bu yolun kapanması ile istasyonumuzun kapandığı zaman olacak. Ekmeğimizden, işimizden olacağız. Gittik dilekçe verdik. Halledeceklerini söylediler. Biz de işimizin başımıza geldik ama seçimin ilk gününün sabahında bununla karşılaştık. Bu işin bir an önce düzelmesini istiyoruz. Bu işin bir an önce çözülmesini istiyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ

 

Yorumlar (31)
Vicdan 3 yıl önce
İnsanların hayatlarını başka firmalara peşkeş çekiyorsunuz resmen. Size de bu yakışırdı AKP.
Gurme 3 yıl önce
Yiyecek olan mutlaka bi sekilde gelir esnaf kardesim.zaten herseyiniz harika..ote yandan pahali diyenler ucuz takilsin kaliteyi bosversin
Vatandaş 3 yıl önce
Mantık olarak kapanmalı.
Düzceli 81 3 yıl önce
Karayolları projesine bakmak lazim durduk yere kapatamicaklarına göre olan kazalar giden canlar ne olacak kontrollü geçiş yok orada kervanda çobanda kapatılan yan yollar dikilen ağaçlarıda kaldırsınlar eğer orayı acacaklarsa buda haksızlık
nsm 3 yıl önce
daha durun, size ne kaziklar gelecek. bekleyin.
Kamyoncu 3 yıl önce
Yillarca milleti sömürdünüz bir tas yemek 20 lira iyi oldu isteyen sevenin varsa zaten ilerden doner gelir sikinti yokk gardass sadece sizmisiniz önü kapanan kervan soganci bolgesinde butun esnafin onu kapandi onlara yazik degilmi can cekisiyor hepsi yillardir siz sefa suruyorsunuz yeter daa
Sanayi esnafı 3 yıl önce
Orada çok kaza oluyor.tehlikeli bir giriş çıkıştı.bence çok iyi olmuş.yan yoldan trafik mantıklı.kimsenin canı yanmaz birdaha.tesise gelen yandanda gelir.
düzceli 3 yıl önce
avrupada böyle mi kardeşim , şehir merkezine yakın , yapın otobandaki gibi , ne esnaf zarar görsün , ne de halk hizmetten mahru kalsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı bulutlu