banner851

banner614

DAĞLI VE AY SAHAYA İNDİ

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, il genelinde farklı noktalarda yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Dağlı özellikle TIR ve kamyon sürücülerini sol şeridi kullanmamaları konusunda uyardı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise, hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceklerini belirterek, “Mahsur ve mağdur hiçbir vatandaşımızı bırakmayacağız” dedi.

banner619
Yerel Haber 06.12.2017, 15:15 06.12.2017, 17:20
2991

Dün akşam saatlerinde başlayan ve gece saatlerinde şiddetini artıran yoğun kar yağışı Düzce’yi etkisi altına aldı. İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi tarafından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başlatılan karla mücadele çalışmalarını ise Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay yerinde inceledi.

Dağlı, TIR ve kamyon sürücülerini uyardı!
Bolu Dağı ve otoban gişelerine giden D-100 Karayolu TEM Otoyolu’nda karayolları ekiplerinin yapmış olduğu karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dağlı, TIR ve kamyon sürücülerini özellikle sol şeridi kullanmamaları konusunda uyardı.
Dağlı’ya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir de eşlik etti.Başkan Ay da sahada
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise, il genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının başladığı ilk saatlerde belediye bünyesinde çalışan ekipleri denetlemeye çıktı. Kış mevsiminin şehir merkezinde en yoğun hissedildiği ve aksaklıkların en sık yaşandığı bölgelerden olan Kalıcı Konutlarda incelemelerini sürdüren Ay, sürücüleri kar lastiği olmadan, zincirsiz ve takozsuz trafiğe çıkmamaları konusunda uyarırken vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri vurgusunda bulundu.


“Mahsur ve mağdur hiçbir vatandaşımızı bırakmayacağız”

Karla mücadele konusunda belediyenin sorumlu olduğu bölgelerde yapılan çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunan ve 172 kişilik ekip kurulduğuna dikkat çeken Başkan Ay sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:
“Olası bir kar yağışı durumunda Düzce Belediyesi olarak araç, gereç ve personellerimizle hazırız. Kar yağışının başlaması durumunda hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz. Sokakta, soğukta insanları bakımevlerine yerleştireceğiz, soğukta kalan hayvanları da kontrol edeceğiz, gerekli önlemleri alacağız. 47 adet farklı türde kar küreme aracımızla mahallelerimizde mahsur ve mağdur hiçbir vatandaşımızı bırakmayacağız. Müteahhit firmalarla da temasa geçtik ve karla mücadele konusunda belediyemiz ile işbirliği halinde olacaklar. Düzce’de kar yağışı başlamadan tüm önlemlerimizi aldık, hazırlığımızı yaptık. Makinelerimizi ve tuzlama yapmak üzere rezervlerimizi kontrol ettik. Şu anda depolarımızda bin 200 ton tuz agrega ile 710 ton tuz bulunmaktadır. Ayrıca Konuralp, Kalıcı Konutlar ve Düzce şehir merkezinde iki adet olmak üzere toplam 4 farklı yerde ekip merkezi kuruyoruz. AFAD ekipleri, itfaiyemiz, zabıtamız ve personelimizle 24 saat esasına göre vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.”Haber: Ö. YILMAZ 

Yorumlar (15)
Düzceli 4 yıl önce
Biz Düzceliler alemiz vAllahi. Lapa lapa kar yağarken temizliyorlar arkasından tekrar kar dolduruyor. Sizin hesabınızla her caddeye, sokağa ve kapımıza bir araç 5 personel koyulmalı. Aslında ekipler sadece ana arterlerde çalışsa yeter.
Fatih Atmaca 4 yıl önce
Gelen gideni aratır derler ya tamda öyle!!!12.bölgede çarşıda her yer aynı rezalet.6 senedir duzcedeyim ilkkez boyle belli olan kar yagisinda sınıfta kaldı.Bugunku yaptigim kazanın sebebide kesin Temizlenmeyen yollar degilde benim hatamdır KESIN.
Mermer 4 yıl önce
Rica ederim şu Düzce nin kaldirimlarina bir şey yapin millet mermere basip kafasini gözünü yarıyor.
tmr 4 yıl önce
13.bölgeye otobüslerin niye çıkmadığinida bi anlatsınlar bize bu yetkililer.2 damla kar gördümü cıkmıyo şoförler,yağan kar ne kadardıda çıkmadılar?
tmr 4 yıl önce
172 kişilik ekip bırakın mahalle aralarını merkeze girmişmi?kaldırımlarda tuzlama yok,temizleme yok,başkan değişir,hizmet 0 anlayisi değişmez.
Çok Şey İsteme 4 yıl önce
Her sokak her cadde her okul önü açılacak değil. Sizde biliyosunuz kar yağınca yada sel olunca bu ekip hepsine yetişemiyor. Bırakın fuzulü konuşmayı!
Ali 4 yıl önce
1242 .sokak Hamidiye mah okulu önü ve yan mahalleler bi temizlense
Dirilis 4 yıl önce
Bırakın sınıfta kaldiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın