banner851

banner614

DAHA FAZLA YATIRIM İÇİN

banner619

Alaplı Limanının önündeki engellerin kalkması için gerekiyorsa Düzce’ye bağlanabilecekleri düşüncesini ortaya atan Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu’nun önerisine Alaplı Kent Konseyi Başkanı Mustafa Öztürk’ten destek geldi. Öztürk, Alaplı'nın Düzce'ye bağlanmasını desteklediklerini bildirdi.

banner846
Yerel Haber 21.04.2012, 13:17
229
DAHA FAZLA YATIRIM İÇİN
banner844

Batı Karadeniz Bölgesi’ni yakından ilgilendiren Alaplı Limanının yapılmasına onay çıkmayınca, projenin önündeki engellerin kalkması için ilçenin Düzce’ye bağlanması önerisine Alaplı Kent Konseyi’nden destek geldi. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Limanı projesinin Filyos ile birlikte iki liman projesi olmasından dolayı onaylanmadığı gerekçesi ile “ Biz Düzce iline bağlanmaya da razıyız” demişti. Alaplı Kent Konseyi Başkanı Mustafa Öztürk ise, Alaplı'nın daha fazla yatırım alması için Düzce iline bağlanması gerektiğini savundu.
Yasal olarak Zonguldak'a bağlı olmalarına rağmen, özellikle liman konusunda destek göremediklerini öne süren Öztürk, "Alaplı Kent Konseyi olarak siyasi partilileri, sivil toplum kuruluşlarını tek tek gezerek ilçemizin geleceği için çalışıyoruz. İlçeye yatırım çekmek ve sanayi alanında yer alması ve ilçemizin teşvikte birinci bölge olması için Alaplı'nın Düzce'ye bağlanmasını destekliyoruz. İlçeye yapılması planlanan limanın sadece Alaplı'ya değil, Batı Karedeniz başta olmak üzere birçok bölgeye hizmet edecektir. Filyos Liman Projesinden dolayı Alaplı Limanına onaya çıkmadığını belirtiliyor. Eğer böyle bir durum varsa, Alaplı'nın Düzce'ye bağlanması en mantıklısı olacaktır. İlçemizin daha fazla yatırım alması için Düzce'ye bağlanması gerekiyorsa biz Kent Konseyi olarak destekliyoruz." Dedi.

 

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)