banner851

banner614

DALGALARA MEYDAN OKUYACAK!

banner619

Karadeniz'in hırçın dalgalarının önüne geçmek için Akçakoca'da dalgakıran çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, dalgakıran sayesinde denize girilebilirliğin artacağını ve buna bağlı olarak turizm sezonunun da uzacağını aktardı.

banner846
Yerel Haber 13.11.2017, 18:52
1226
DALGALARA MEYDAN OKUYACAK!
banner844

Akçakoca’nın turizmine önemli katkılar sağlaması hedefiyle yapımı kararlaştırılan dalgakıranlar (mahmuz) için zemin etüd çalışmalarına başlandı.

Falezlerin yıpranmasını önleyecek, kum hareketini düzenleyecek ve sahillerin kumla dolmasına katkı sağlayacak olan dalgakıranlar ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, en önemli nokta olarak ise denize girilebilirliği artıracak olmasını gösterdi.  

Mahmuz çalışması ile kıyı erozyonunun önüne geçileceğini vurgulayan Yemenici, "Dalgayı kırarak Akçakoca’mızda turizm sezonunu uzatmak için yapmayı planladığımız açık deniz dalgakıran çalışmamızın deniz dibi etüt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerimiz tüm hızıyla çalışmalarını tamamlayıp uygulama işine geçebilmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Her şey Akçakoca için...” dedi.

Başkan Yemenici, Akçakoca'da hayata geçirilen yatırımlarda büyük emeği olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Düzce milletvekillerine de ayrıca teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (9)
YAZA YETİŞTİR 4 yıl önce
İNŞALLAH YAZA BİTER
Hüseyin 4 yıl önce
Plajlar tertemiz olmalı,yeterli duş kabini soyunma odası olmalı,esnaf vatandaş için festival yine olmalı,daha çekici bir lunapark panayır olmalı,konaklama fiyat makul olmalı,belediye tesisi büyük havuzlu aqua park yapılmalı bence Sn. başkan
çuhallı 4 yıl önce
liman uzantı yapılınca plajlardaki kumlarda farklılık olmustu aynı sekilde sahillerdeki kaç km lik düm düz olan sahiller bence olumsuz olarak etkilenecek.
Akçakocalı 4 yıl önce
Akçakoca Ankara'nın denize en yakın noktası. Akıllı bir iki yönetici sadece Ankara'yı Akçakoca'ya çekse Akçakoca turizm zengini olur, emlak fiyatları tavan yapar.
mühendis 4 yıl önce
Bu uygulamayla Akçakoca için en büyük kötülüğü yaparsınız , kıyı şeridinde mahmuzların yaptığı kum yığılmalarını ve bunların iç kısımlara etkilerini Karasu da örnek olarak görürseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız,doğayla savaşmayın.
vatandaş 4 yıl önce
Karadeniz sahil boyunca yapılan dalga kıranları görünce neden Akçakoca da yapılmadığını soruyordum. Kimse cevap veremiyordu. çok şükür sonunda akıllarına geldi.
Yuri 4 yıl önce
Tel Aviv de görmüştüm, güzel uygulama...
şükür 4 yıl önce
şükür ya valla şükür... ne güzel denizimiz var yatırım yapılmadığı için giremiyoruz ! bu yıl belirli günlerde ne kadar güzeldi deniz.. yosun ve deniz anaları içinde napılabilinir? bide yolları yapılmalı köstebek yuvası gibi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın