banner614

Damla sulama sistemi anlatılıyor.

banner619

Tarım İl müdürlüğü tarafından Otluoğlu Köyü'nde tarla günü düzenlendi. Yapılan günde damla sulama sisteminin faydaları da gösterildi.

banner846
Yerel Haber 28.07.2008, 15:07
199
Damla sulama sistemi anlatılıyor.
banner844

Tarım İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen tarla günleri devam ediyor. Otluoğlu Köyü'nde yapılan günde konuşan Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal, Aynı alanda damla sulama sistemi olmadan karpuz üretimi yapılan tarlanın da bulunması, damla sulamanın verim ve kaliteye olan etkisinin çiftçilerimiz tarafından çok net bir şekilde görülmesini sağladığını söyledi.

Damla sulama sistemi olmayan tarladaki karpuzların küçük olduğu ve dekar başına 2 ton civarında ürün alındığını belirten Ünal, ''Damla sulama yapılan crimson tide çeşidi ile 14.000 fide kullanılan 30 dekarlık tarladan ise dekara yaklaşık 7 ton ürün alındığı, verim ve kalitede ciddi manada artış olduğu görüldü'' dedi.

Ayhan Ünal, Düzce'de damla sulama sistemi bulunan alanları artırmak için çalışmalarının devam ettiğini, üretim alanlarının bu şekilde gelişmesi halinde tüccarların yerli ürüne yöneleceğini, bu durumda hem çiftçinin, hem tüccarın hem de tüketicinin kazançlı olacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu