banner851

banner614

DARISI BAŞIMIZA!

Düzce'de 2018 yılına kalan ulaşım projelerinde ilk sırayı çevre yolu alırken, özellikle D-100 ve D-655 karayollarındaki kavşaklarda da trafiği rahatlatacak düzenlemeler bekleniyor. Aynı sorunla boğuşan komşu il Sakarya'da Düzce'ye örnek nitelikte bir kavşak çalışmasına başlandı. TOPÇA Katlı Kavşak Projesi ile şehrin giriş noktasında trafik, sorun olmaktan çıkacak.

banner619
Yerel Haber 25.12.2017, 11:45 26.12.2017, 14:45
4878

Düzce'de öncelik çevre yolu

Tüm illerde 2018 yatırım programı kapsamında başlayacak projeler için hazırlıklar devam ediyor. Geride kalan hafta sonu Düzce'ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılımıyla yapılan toplantıda 2018-2019 döneminde yapılacak çalışmalar tek tek sıralandı.

En önemli yatırımlardan olan ulaşım projeleri arasında ilk sırayı tamamlanmayı bekleyen çevre yolu projesi alırken, Düzce'de sık yaşanan kazalar ve trafik yoğunluğu nedeniyle kavşaklarda düzenleme ve şehre yeni üst geçitler kazandırılması da uzun süredir bekleniyor.

Kavşaklara düzenleme isteniyor

Yolu çok kaplamaları nedeniyle 'devasa' olarak nitelendirilen D-100 ve D-655 karayolları üzerindeki kavşakların çokca eleştirildiği Düzce'de sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu sürücüleri bezdiriyor. Bu da yeni bir çözüm arayışına gidilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.

Komşu sorunu böyle çözdü

Aynı sorunla baş etmeye çalışan komşu il Sakarya ise çözümü katlı kavşakta buldu. Şehrin yeni ulaşım projelerinden olan ve bugün itibariyle çalışmalarına başlanan TOPÇA Katlı Kavşağı ile Sakarya'ya giriş noktalarından birin ulaşım daha hızlı ve kolay hale gelecek.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün kısa süre önce ihale sürecini tamamlayarak yüklenici firmaya yer teslimini yaptığı proje ile ilgili konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Kamuoyuna açıkladığımız 12 yeni ulaşım projesinden biri olan TOPÇA Kavşağı’nda çalışmalarımız başlıyor. Şehrimiz için çok önemli bir yatırım olacak. İnşallah çalışmalar hızla tamamlanarak bölgeye kazandırılacak. TOPÇA katlı kavşak projesi ile şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde daha trafik sorun olmaktan çıkacak. Ulaşımlar daha hızlı ve kolay olacak. Hayırlı olsun.” dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (14)
nsm 4 yıl önce
size de kahve icmeye geliyoruz diyorlar, yetmiyor mu? hüllooooog cekmeye devam. size yakisan da bu zaten.
@@@@ 4 yıl önce
yan komsularımız olmasa boyle seyleri ruyamızda bile goremeyiz
Metekli 4 yıl önce
Düzce ülkeye bakan bile vermiş ama değişen bişey yok akp oyları eriyor hergeçen gün millet artık icraat bekliyor
Can . D 4 yıl önce
NUSRETDIN MH LESINDE ELETIRIK TELERI HALA YERIN ALTINA ALINMADI TIRAFO EVIN 2 CI KATINDA SIZLER HALA HIZMET BEKLIYONUZ ALTYAPIMI YOKKI YAMUR YAGAR SU YOLUNU BULUR YA BASKAN HIZMET DEDIGIN BUMU DÜZCE MERKEZDE ESKI BINA COK DÖKÜLÜYOLAR
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEDE SORUNLAR CÖZÜLMEZ BUNU BILIN DÜZCEDE BELEDIYE BASKANI DAHA ALT YAPI SORUNU ULASIMI CÖZMEDI DÜZCE AKCAKOCA SAKARYA BOLU HALA O ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU NEYI CÖZECEK BASKAN HE AVRUPADA YOK BÖYLE MÜNÜBÜS YOLCULUGU BASKAN
pasha 4 yıl önce
Düzce ye bunu yapılacağına inanlar varmı ya aramızda ? Düzce ancak gider sadığa çılgın gibi ak partiye oy verir sonra gelirler şunu yapacaz bunu yapacaz elde var 0
T. 4 yıl önce
Düzce'de o kadar ağır ki işler artık her şey öncelikli hale geldi ama ilerleme var mı? Yapılanlar zaten görev. Şükür bu konuda yanlış. Çevre illere bakın da görün nasıl bir köy oldu Düzce?
Akpli 4 yıl önce
Hayaller Paris gerçekler Düzce diyonuz yani. Gidin Paris'te yaşayın o zaman. Ne varmış bu Paris'te bu kadar hayal edilecek.
Muhtar 4 yıl önce
AKPli rumuzlu vatandaş... bu bir halk deyimidir. bunu bile anlamakta zorlanıyorsun. Zaten sorunda burada yatıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın