banner851

banner614

DARISI DÜZCE’NİN BAŞINA

Düzce’nin gündeminden düşmeyen fakat somut adımların bir türlü atılmadığı gürültü kirliliği için Sivas Valiliği örnek bir karar aldı. Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen düğün ve asker uğurlaması için oluşturulan konvoylar yasaklandı. Aynı uygulamanın genişleterek modifiyeli araçlar ve motosikletleri kapsayacak şekilde uygulanma beklentisi ‘Darısı Düzce’nin başına’ dedirtti.

banner619
Yerel Haber 24.11.2016, 11:19 24.11.2016, 12:53
7212
DARISI DÜZCE’NİN BAŞINA
Sivas’ta gürültü kirliliğini önlemek adına örnek bir karar hayata geçirildi. Düzce’nin de yaşadığı benzer sorun için Sivas Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda kentte düğün ve asker uğurlamasında araçlarla konvoy yapmak yasaklandı. Düzce’de vatandaşların en çok tepki gösterdiği kirliliklerin başında gelen gürültü kirliliğinin en büyük nedeni ise trafikteki modifiyeli araçlar ile konvoylardaki sesler olarak görülüyor. Söz konusu sorunun çözüme kavuşturmayı hedefleyen Sivas Valiliği konvoy yapanlara 2 bin 647 lira para cezası uygulanacağını bildirdi.

Egzoz patlatılıp gürültü yapılıyor
Sivas Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimizde yapılan düğün, sünnet töreni, asker uğurlamaları, spor müsabakalarında galibiyet gösterileri gibi eğlence merasimlerinde ana caddeler araç konvoyları oluşturduğu, korna çaldığı, egzoz patlatılıp gürültü yapıldığı, gençlerin araçların pencerelerinden sarkmak suretiyle trafik güvenliği ve kendi can güvenliklerini tehlikeye düşürdüğü gözlemlenmektedir. Ancak yapılan şikayetlerden halkımızın bu durumdan hoşnut olmadığı anlaşılmaktadır. Hastalarımızın, küçük çocuklarımızın, sınava hazırlanan öğrencilerimizin, istirahat etmekte olup yaşlılarımızın olduğu göz önünde bulundurularak halkımızın istirahatini temin etmek maksadıyla valilik makamının emirleri doğrultusunda bu eylemlerde bulunanlar kolluk kuvvetleri tarafından engellenecektir" denildi.

Konvoy yapanlara 2 bin 647 lira para cezası
Kurallara uymayanlara para cezasının uygulanacağının belirtildiği açıklamada, 2 bin 647 lira para cezası uygulanacağı bildirildi. Alınan karar doğrultusunda trafik ekipleri kent genelinde uygulamalarını arttırdı.
 
Yorumlar (42)
Bilal 5 yıl önce
Bu ne şaçmalık konvoysuz düğün olmaz konvoysuz asker gitmez ayıp be ulan bi memlekete bakan gelecek diye bütün yolları kapatıyorsunuz yaptığınıza bakın ayıp bu memleketin valisi sabah görevine giderken bile yolları kapatıyorsunuz benim düğünüm olacak. Ben konvoy yapmayacam ölemi nasibimi bulayım da konvoyu götürüsünüz siz Düzceli Bilal
murtaza gömer 5 yıl önce
Tamamen sacmalik sivaslilar kendini kopruden atiyormus hadi bizde atalim Olum manyakmisiniz lan bizim valibey bunlarla ugrasicana kalici konutlar kyk yurdunun cevresindeki bufeleri denetlesinde kilometrelerce uzaktan gelen o kiz cocuklarinin cani bizim it kopuklar yuzunden yanmasin oncu sende bi onculuk yap bu saatlerde bi tur at istersen kyk kiz yurdunun etrafinda belki olan biteni gorursunuz
Erkut 5 yıl önce
Öyle sacmalikmi olur konvoy suz düğün olurmu birde asker yollarken bizde asker konvoy suz gitmez hangi ülkede yaşıyoruz. ....türkiye Cumhuriyeti burası böyle yasak olmaz
Xxxlarge 5 yıl önce
Trafik memurları nizami görevini yapsin, bassin cezayı, devletin kasası para görsün, modifiyeye gidecek para, boşa gitmesin! Hem devlet kazansın, hem modifiyeciler!
idris 5 yıl önce
sacma bi durum konvoy suz olmaz yapmak istemeyen kendi eglencesinde yapmaz
Hiç ceza yememiş 21 yillu 5 yıl önce
Konvoy yapılır fakat sol serit açık dörtlü ler yanik vaziyrtte yerlesim yeri icersinde fazla gürültü yapmadan yapılır.Fakat düzce de böyle değil aracta hastam var hal kavşağında takıldığım konvoydan Gümüşova da kurtulabildim böyle konvoy olurmu.
Cengiz 5 yıl önce
Böyle bir öncülük olursa her kesden Allah razı olsun
lazkızı 5 yıl önce
konvoysuz düğün mü olur Allah aşkına ne saçmalık !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın