banner851

banner614

Davullar omuzlara asmış bekliyorlar.

Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte, ramazan davulcuları son hazırlıklarını tamamladı. Bu geceden itibaren vatandaşları sahura kaldırmak için çalışacak 90 davulcu Düzce Belediyesi'nden sertifikalarını aldı.

banner619
Yerel Haber 20.08.2009, 19:11
117
Davullar omuzlara asmış bekliyorlar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan için Camikebir Mahallesi'ndeki davulcular davullarını yanlarına alıp bu gece vatandaşı kaldıracakları sahur vaktini beklemeye başladılar. Gece saat 03:00'dan 04:15'e kadar Düzce halkını sahura kaldırmak için hizmet verecek olan Ramazan Ayı davulcuları bu gün Camikebir Mahallesi'nde gece kalkılacak olan sahurun provasını yaptılar. Davulcular davul çalıp maniler söyleyerek sahur vakti vatandaşları kaldırmaya hazır olduklarını gösterdiler.

Camikebir Mahallesi Muhtarı İhsan Gün yaptığı açıklamada, “Düzce halkının hizmeti için var olduklarını ve her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara hizmet edeceklerini ifade etti. Gün, sertifikası olmayanların davulcu sayılmayacağını ve. Belediye Başkanı'nın imzası olan kartları olanların davulculuk yapabileceğini vurguladı. Gün, “Bizim mahallemizde 90 kişi sertifikası ile birlikte Düzceli vatandaşlarımıza Ramazan Ayı boyunca hizmet verecektir.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)