banner851

banner955

DEĞERİ TAM 159 MİLYON

Düzce’de 9 tesisin toplu temel atmasını gerçekleştirmek için Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Düzce’ye geliyor.

Yerel Haber 05.05.2018, 09:29 05.05.2018, 18:04
3060

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte Düzce’de tesis edilen 9 tesisin temelini atacak. Temeli atılacak tesislerin 8 Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve 1 de Orman Genel Müdürlüğü tarafından Düzce’ye kazandırılacak.

Veysel Eroğlu, 7 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da Düzce Belediyesi Kültür Merkezi düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 159 milyon TL yatırım bedelli 9 tesisin temelini atacak.

9 tesisin değeri 159 milyon
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Çilimli Yenivakıf ve Akçakoca Altunçay Barajları ile 6 taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarında temellerini atacak.

Ayrıca, Düzce’de düzenlenecek merasimde 5 aileye gelir getirici tür, 10 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Eroğlu kiraz, kestane ve ıhlamur türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak. Temeli atılacak tesislerle 2 milyon 230 bin metreküp su biriktirilecek. 1 il merkezi, 3 ilçe merkezi, 1 mahalle ile 5 bin 266 dekar arazi taşkın zararlarından korunacak.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (23)
has düzceli 5 yıl önce
Yalannnn.Size oy falan yok.Temel at git sonra satarsın
Düzceli 5 yıl önce
Secim zamanı cakma gösteri
Düzceli.. 5 yıl önce
3 - 0 yapmaya devam.. Oltadaki balık yemlenmez..Seçimle gelen seçimle giderdi derken, Başbakan iki kelamda, Belediye başkanları dikte ile gitti..Ama hala demokratlar, tek adam falan değiller..Nerede Başkan Keleş..Nerde hesap soracak yargı..
Düzceli.. 5 yıl önce
Arada Bolu haberlerine bakın, her yatırımı, projesi geleceğe yapılıyor..Bolu D 100 güneye alıyor, hem o bölgedeki sağlık yatırımlarını daha ulaşılır yapıyor, eski yolu şehir içine katıyor, biz ne yapıyoruz, aklı evvel birilerine uyup D 100 ü kaynaşlıdan kışlaya sanayi bandı yapıyoruz..
Düzceli.. 5 yıl önce
Depremin 19 uncu yılında hala prefabrik okullar var, kampüs sistemine geçecek liseler dendi, ilk sırada olması gereken Düzcenin adı bir türlü anılmadı..RTE ın söz verdiği Yığılca yolu garabet durumda..
Düzceli.. 5 yıl önce
Sekiz i DSİ yatırımı yani İSKİ nin yatırımları..İstanbullular daha temiz su içsinler diye..Sayın vekil F. Arslanda hep DSİ yatırımları ile övünüyor..Açın bakın, Köydes, Beldes ödeneklerinde, diğer yatırımlarda hep son on il içindeyiz..
yeşil düzce 5 yıl önce
cevre şehırcılık bakanıda gelmesı lazım hıc gelmedı sorunları yerılde gorsun
düzce 5 yıl önce
cöp sorunu hala duruyor hava kırlılıgı almış başinı gıdıyor düzcede sorun cok cözüm yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız