banner851

banner614

DEMİREL: BARIŞI TEŞVİK EDİN

Sapanca’ya giderken TEM yolunun Bolu geçişinde bulunan bir AVM’de mola veren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye'de barışın teşvik edilmesine herkesin yardımcı olması gerektiğini söyleyerek, "Kara gün kararıp kalmaz. Mutlaka gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir" dedi.

banner619
Yerel Haber 26.10.2012, 10:05
126
DEMİREL: BARIŞI TEŞVİK EDİN

Kurban Bayramı tatili için Ankara'dan Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ne giden Süleyman Demirel, TEM yolunun Bolu geçişinde bulunan Highway Alışveriş Merkezi'nde mola verdi. Cipten korumalarının yardımıyla inerek ceketini giyinen Süleyman Demirel, elini havaya kaldırarak vatandaşları selamladı. Alışveriş merkezinde bulunan bir lokantaya giren Süleyman Demirel yemek yedi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Süleyman Demirel, Kurban Bayramı tatili için Sapanca'ya gittiğini söyleyerek, "Tatil geçirmeye gidiyorum. Özel bir gezi. Kimseye ağırlık ve zorluk vermek istemiyorum. Ama yine beni karşılıyorlar. Halkımızın Kurban Bayramı hayırlı olsun. Kurban sonrasında Türkiye'de ve dünyada her şey düzenli olur, barış olur. İçeride ve dışarıda insanlar birbirleri ile geçim içinde olur. Barışa herkesin katkıda bulunması lazım. Bu düşünce ile Türkiye'de bayramın iyilikler getirmesini diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum" dedi.
Türkiye ile Suriye arasındaki gerginliğe değinen Süleyman Demirel, "Zaman pek çok şeyi siler süpürür. Bütün mesele iyi niyeti kaybetmemek lazım. Herkese sesleniyorum. Siyasi maksadım yoktur. Siyaset üstüyüm. Türkiye'de barışın teşvik edilmesine yardımcı olalım. Herkes yardımcı olsun. ve bu olursa netice iyi günlere gidilir. Gidilecektir de. Bugün geçicidir. Bugünkü zorluklar da geçicidir. Milletimizin büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyorum. ve Kurban Bayramı'ndan hayırlar umuyorum. Hep umduk, ummaya da devam edeceğiz. Kara gün kararıp kalmaz. Mutlaka gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir" diye konuştu.
Süleyman Demirel daha sonra alışveriş merkezinden ayrıldı.

Yorumlar (0)