banner851

banner614

Deprem oratoryosu sahnelenecek.

Bu yıl 10. kez anılacak olan 17 Ağustos 1999 depremi için Pİ Sanat Akademisi tarafından deprem oratoryosu sahnelenecek. Oratoryada deprem anı ve yaşanan korkulu dakikalar tiyatro şeklinde Düzce Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda yapılacak.

banner619
Yerel Haber 06.08.2009, 14:22
190
Deprem oratoryosu sahnelenecek.

Bu yıl 10. kez anılacak olan 17 Ağustos 1999 depremi için deeprem oratoryosu kuruldu. Oratoryada deprem anı ve yaşanan korkulu dakikalar tiyatro şeklinde Düzce Gençlik Merkezi Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Yarın yapılacak olan gösterime Vali Bülent Kılınç'ın yanı sıra bir çok protokolün katılması bekleniyor. Bu gün provası yapılan provada oyuncuların kendilerini deprem oluyormuşçasına şartlamaları ve mükemmel oyunları sayesinde yarın yapılacak gözterinin güzel olacağının sinyallerini verdi. Duygulu dakikaların yaşandığı provada oyuncular depremi yaşayanlar olarak bunu hayatımızın bir parçası olarak görmeliyiz ifadelerini kullandı. Günümüzde depremin unutulduğunu fakat bügün böyle bir afet olsa yine aynı şeylerin yaşanacağını vurgulayan oyuncular ülkemizin deprem ülkesi olduğunu ve bu gibi acıların unutulmaması gerektiğini belirttiler.

banner844
Yorumlar (0)