banner851

banner955

DEPREM TAHMİN UZMANI KONUŞTU

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, “Süt Beyaz Bulutlar” adını verdiği sistemle Gölyaka’da peş peşe yaşanan depremlerin öncü olmadığını söyleyerek yakın gelecekte Düzce’yi bir depremin beklemediğini ifade etti.

Yerel Haber 28.03.2018, 15:25 28.03.2018, 18:17
10443

Meteorolojik olaylar ve karınca hareketleri ile “Süt Beyaz Bulutlar” adını verdiği sistem sayesinde deprem tahminleri yapan ünlü Deprem Uzmanı Kadir Sütçü, Düzce’yi yakın gelecekte bir depremin beklemediğini açıkladı.

Bu sabah saatlerinde Merkez üssü Gölyaka olan ve şiddetleri sırasıyla 2.7, 3.1, 3.5 ve 2.1 olarak kaydedilen peş peşe 4 deprem yaşandı. Düzce’den de hissedilen ve vatandaşları korkutan depremin ardından okullar bile tatil edildi. Bu durum özellikle Gölyaka’da yaşayan vatandaşların tedirgin olmasına neden olurken beklenen açıklama ünlü Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü’den geldi.

Pek çok depremi önceden tahmin eden Sütçü, Öncü Haber merkezine yaptığı açıklamada bir deprem olmadan önce doğada ekstrem denilen olağanüstü doğa olaylarının meydana geldiğini ve Düzce’de bilinen bir olayın yaşanmadığını ifade ederek, sabah meydana gelen depremlerin öncü olmadığını belirtti. Vatandaşları tedirgin olmasını gerektirecek bir durumun olmadığını kaydeden Sütçü, kısa vadede Düzce’de beklenen bir tehlikenin bulunmadığına dikkat çekti.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (9)
A.A. 5 yıl önce
Bilim adamlarının depremle ilgili tahminlere inanmıyorum 17ağs. 1999,da depremden sonra deprem riski yok evlerinize girin dediler,sonuç yüzlerce insan canından oldu.
QWERTY 5 yıl önce
Bolu-Adapazarı Kafz arasında segment uzantısı vardır ancak bu depremler bu segment üzerinde yer almamaktadır. %51 olasılıkla çöküntü (oturma) depremcikleri olup, risk taşımamaktadırlar. Ancak %49 olasılıkla Gölyaka Doğu Segmentinin Öncüleri” olabilirler. Bu olasılığı göz ardı etmek büyük aymazlık olur. Bu nedenle yöre halkının bir süre daha süreci iyi takip etmesi ve ihtiyatlı olması önerilir.
olmazmış yok ya 5 yıl önce
şakır abım ayaklarım agrıyor olmaz dedi keh keh
Fetva 5 yıl önce
Allahın işini kimse bilemez. Allah Korusun Demek Yeterli
Bilimde mi yapmayak 5 yıl önce
Kimsenin Allahın işine karıştığı yok, bilimsel verilerle tahmin yapılmaya ve olası risklere karşı önlem alınmaya çalışıyorlar. Tohumu atarsın verimi Allahdan beklersn.
cürük bınalar 5 yıl önce
düzce kadar vurdum duymaz görmedım asıl bızım kentsel dönusume kompıle ıhtıyac var ama yapamıyoruz kararlı yönetıcıler lazım
deprem 5 yıl önce
lütfen beledıye başkanı görevini yapsın hasarlı mehruk bınalar derhal yıkılmalı sonra ölenlere rahmet kalanlara başsaglıgı dilersınız olur bıter sanırsınız ama ateş düştügü yerı yakar
yıkık kentlı 5 yıl önce
insanları yanliş bilgılendırmeyın daha öncekı depremde bırdaha olmaz dedıler vadandaşi evlere soktular sonra 2 deprem ölü sayısı yüzlerce bınlerce ıdarecıler unuttu ama bız halk unutmadık
el kadayıf 5 yıl önce
Bizim hocaefendi de olmaz dedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı az bulutlu