banner851

banner614

DEV ŞİRKETİN ÇALIŞANLARI GREVE GİDİYOR

Yeni dönemde imzalanacak 6 aylık toplu iş sözleşmesinde işveren ile zam oranları konusunda anlaşamayan Türk Metal Sendikası yetkilileri D-100 Karayolu üzerinde bulunan İTO Kilit’te grev kararı aldı.

banner619
Yerel Haber 26.01.2018, 13:21 27.01.2018, 17:04
6943

Bolu’da 1 Eylül 2017 tarihinden bu yana devam eden toplu iş sözleşmelerinde yaşanan tıkanmanın ardından bugüngrev kararı aldığını açıklayan Türk Metal Sendikası yetkileriDüzce’de de grev kararı aldı.

D-100 Karayolu üzeri Şaziye Köyü’nde bulunan Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri (İTO Kilit) yetkilileri ile masaya oturan Türk Metal Sendikası yetkilileritoplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşılamadığı gerekçesi ile greve gideceğini ilan etti.

Sözleşme teklifinde Türk Metal Sendikası yetkililerince 6 aylık ortalama yüzde 38 zam istenirken işveren vekillerinin son teklifinin ise yüzde 6,8 olduğu belirtildi.

Bugün ilan edilen grev karanın ardından en kısa zamanda bu kararın uygulamaya geçeceği öğrenildi.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (58)
Düzceli 81 4 yıl önce
Biz ekmeğimizin peşindeyiz.BOŞ KONUŞANLAR IŞINE BAKSIN.
düzceli 4 yıl önce
Devlet bile zam oranı açılarken %8-10 dediği bir yerde %38 zam mı istenir, hadi siz istediniz onlarda verdi. Bu fabrika % 38 zammı ürünlerine nasıl yansıtacak, ürün satamayacak dolayısı ile pazarı kaybedecek, sonuçta o fabrika yine kapanacak, yine işsiz kalacaklar. gerçekleri unutmayın arkadaşlar.
Gerçek İşçi Temsilcisi 4 yıl önce
Aynı resti önceki sözleşmedede yaptınız firma aldı italya fabrikasını türkiye yerine başka ülkeye taşıdı şimdi yine yapıyosunuz düzceyide taşıyacaklar aynı yere
Vatandaş 4 yıl önce
Bizim Düzce milletine asgari ücret bile çok daha düne kadar deprem olana kadar sigortanın ne olduğunu bilmiyorlardı şimdi rahatlık battı bak imteks kapattı gitti sokağa it gibi atılan işçiler şimdi
Ercan SOLMAZ 4 yıl önce
8 mi istifa etmek istiyoruz bizim çalışmakla işimiz yok demek istiyorlar ah ulen sendika yetiniz yine bir fabrikayı
Duzceli 4 yıl önce
BENCE TÜM ÇALIŞANLAR SENDİKADAN İSTİFA ETSİN İSTANBUL BELEDİYESİNDEDE SENDİKA VAR NEDEN GREV YAPMIYORLAR AKILLIOLUN EKMEĞİNİZLE OYNAMAYIN ASGARİ ÜCRETTEN İŞ BİLE BULAMAZSINIZ
CNC TEKNOROT 4 yıl önce
Sakin bu güvenmeyin derim bizi kandirdilar
ezbere konuşmayın. 4 yıl önce
sendika %38 istemeyip 15 yada 20 mi isteyecekti bünun pazarlığı var orta yolu bulunması var.işçi yüzdeden ziyade cebine giren rakama bakar.her çalışan için tatmin edici ise rakam oluşursa imzalar atılır.ayrıca bu sözleşmenin olmazsa olmazı kıdeme dayalı olması olacak.yani o işyerine emeğini yıllarını verip saçlarını ağartan işçi kardeşlerimin oranı bir miktar daha artacak.herkes hakkını alacak Allah ın izni ile.ben bunu biliyor buna inanıyorum zafer çalışan emekçi kardeşlerimizin olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın