banner851

banner955

DOĞALI ÖĞRENCİLER O GÜNLERİ YAŞATTI

Tarihi eşsiz kahramanlıklarla dolu Türk Milleti’nin bir zafere daha imza attığı 18 Mart Çanakkale Savaşı ve gözünü kırpmadan şehit olan kahramanlar Bolu ve Düzce Doğa Okulları öğrencilerinin anlatımıyla yeniden yaşatıldı.

Yerel Haber 16.03.2018, 18:12 16.03.2018, 19:17
577

Bolu ve Düzce Doğa Okulları tarihin dönüm noktalarından biri sayılan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma gününün Pazar gününe denk gelmesi dolayısıyla bugün birer anma programı düzenledi.

Düzce Doğa’da muhteşem anma tören
Düzce Doğa Okulları’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü’nün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Düzce Doğa Okulları Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sinan Güler yaptı.

Konuşmanın ardından 9 Fen sınıfı öğrencisi Naz Ertuğrul, Düzce Doğa Okulları Türk Dili ve edebiyatı Öğretmeni Özgü Direk Ertuğ’un Sarıkamış ve Çanakkale Şiiri’ni okudu.Daha sonra Düzce Doğa Okulları 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin kodlama ve robotik dersinde kullandıkları mayn kraftta blokları kullanarak küçük b ir “Çanakkale Dünyası” oluşturdular. Ardından 5, 6 ve 11.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Çanakkale Geçilmez” adlı oratoryoyu sahnelediler.
Bolu Doğa mest etti
Bolu Doğa Okulları’nda hazırlanan anma töreni de mest etti. Burada da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Çanakkale Şehitleri’ni anlatan şiirlerle devam etti. Doğalı öğrenciler parmaklarına kınalarını yakarak askere gönderen anne ve eşleri canlandıran bir tiyatro gösterisi sergiledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  ve askerlerinin anlatan gölge oyunu ise izleyenleri mest etti.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (2)
ayşe 5 yıl önce
bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum
Doğalı 5 yıl önce
Çok güzel bir anma programında emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum..
21
açık