banner851

banner955

‘DOLU DOLU ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, düzenlediği basın toplantısında, ağustos ayının birinci gününü Dünya Düzceliler Günü olarak ilan ettiklerini belirtti.

Yerel Haber 25.07.2022, 17:23
3324
‘DOLU DOLU ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK’
banner986

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Düzce Belediyesi olarak 1 Ağustos tarihini Dünya Düzceliler Günü olarak ilan ettiklerini ve hafta boyunca kutlama etkinlikleri düzenleneceğini açıkladı.

8 GÜN SÜRECEK ETKİNLİK PLANLANDI

Düzce’nin şehir kimliği ve sosyal bütünleşme noktasında bazı eksiklikleri olduğunu kaydederek açıklamasına devam eden Başkan Dr. Faruk Özlü, “Düzce'nin imajını daha üst noktalara taşımaya kararlıyız. Bazı eksiklerimiz mevcut, bu eksikliklerimizi ortadan kaldırmak maksadıyla faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bunlardan biri de 1 Ağustos tarihinde ilkini gerçekleştireceğimiz ‘Dünya Düzceliler Günü’ etkinlikleri olacak. Dünyanın her tarafından Düzceliler’i kapsamasını istediğimiz bir etkinlik düzenleyeceğiz. Düzce’nin şehir kimliği oluşturmasına katkı sunmak istiyoruz. Bu manada 8’nci ayın 1’inde başlasın ve 8 gün sürsün istedik. Her yaştan gruba hitap edecek etkinlikler planladık.” şeklinde konuştu.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLER DÜZCELİLERLE BULUŞACAK

Etkinliklerin 1 Ağustos 2022 tarihinde Konuralp Gazi türbesinde okunacak duaların ardından başlayacağını söyleyen Özlü, “Fatih Sultan Mehmet, İstanbul için ne ise Konuralp Gazi de Düzce için odur. İlk gün orada dua ederek başlangıcımızı yapacağız. Ardından Konuralp pilavı ikramımız olacak. 1-8 Ağustos tarihleri arasında, sekiz gün boyunca düzenleyeceğimiz birçok etkinlikle şehrimize ciddi bir hareket getirecek ve dikkatleri Düzce’ye çekeceğiz. Etkinliklerimiz sadece konserler ile sınırlı değil. 8 gün boyunca düzenlenecek konserlerin yanı sıra, paneller, şiir ve edebiyat söyleşileri, açık hava sineması, gençlik etkinlikleri ve stantlar yer alacak. Etkinliklerimize her birinizin katılımınızı ve katkılarınızı bekliyorum.” dedi.

“DÜZCE’NİN DOKUSUNU İLMEK İLMEK İŞLİYORUZ”

Sosyal bütünleşme adına etkinliklerinin ekim ayında düzenlenecek ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu’ ile devam edeceğini de basın mensupları ile paylaşan Başkan Özlü, tamamen Düzce odaklı gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek sempozyum için alanında önemli isimlerin Düzce’yi ele alacaklarını dile getirerek, “Şehrimizi birinci lige taşıyoruz. Reflekslerimiz büyükşehir refleksleridir. Biz bunu yapıyoruz. Böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek diyoruz. Düzce’nin dokusunu ilmek ilmek işliyoruz.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (7)
Cash81 3 hafta önce
B0ş işler müdürü fayuk
düzce li 3 hafta önce
dünyada tek bir gün var oda mahşer günü gerisi hepsi hikaye
Teşekkürler 3 hafta önce
Tamammmm, şimdi tüm sorunlar çözüldü.
Resul İnan 3 hafta önce
yine boş vaatler, somut tek şey türbe duası pilav ikramı, deprem olmasa ülkede bilinmeyecek yer bir de DÜNYA günü kutlayacakmış
Madur 3 hafta önce
Tamam da Düzce'deki Suriyeliler hangi katogoriye girecek
Harbici 3 hafta önce
HAYIRLI UĞURLU OLA
Düzceli 3 hafta önce
Yığılca gibi olamadı düzce be yazık aksaklar köyü muhtarı geleneksel şenlik yabmış
21
açık