banner851

banner614

DSİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Yığılca Belediyesi tarafından ilçenin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılaması hedefiyle hazırlanan “Yığılca İçme Suyu Göleti Projesi” için kapısı çalınan DSİ, etüt çalışmalarına başladı. Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Orman ve Su İşleri Bakanımızın da büyük destek verdiği projemizin kısa zaman diliminde hayata geçeceğini umuyoruz.” dedi.

banner619
Yerel Haber 11.01.2018, 15:13 11.01.2018, 18:06
1387

Yığılca Belediyesi ilçeye en az 50 yıl su sağlayacak içme suyu göleti projesini DSİ'ye sundu. Şimdilik su sıkıntısı yaşanmamasına karşılık içme suyu ihtiyacının karşılandığı bölgedeki “heyelan” riskini göz önünde bulunduran belediyenin başvurusu ile ilçede etüd çalışmaları hızlı bir şekilde başladı.

Olumlu görüş verildi
Yürütülen proje hakkında Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "Yığılca’mızda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçe tarihinde ilk diyebileceğimiz dev projeleri hayata geçirdik. İçme suyu projemizde bunlardan biri. Şu anda ilçemizin hiçbir köşesinde su sıkıntımız yok. Yalnız suyumuzun ana kaynağı olan bölge heyelan bölgesi. Bu da bizleri tedirgin ediyor. Hatta ilçe için risk oluşturuyor. Bu sebeple bir yıldır fizibilite çalışmaları yapıyoruz. En sonunda son ölçümleri de yaparak Beşpınar bölgemizdeki dereye içme suyu göletimizi yapmak için DSİ'ye başvurduk. DSİ'den de teknik ekiplerimiz ön incelemelerine başladı. Hemen su değerlerinin ölçümleri yapıldı ve olumlu görüş verdiler. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bey de bu içme suyu göleti projemize büyük destek veriyor. Projemizin kısa zaman diliminde hayata geçeceğini umuyoruz. Projemiz Yığılca’mıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (3)
Savs 4 yıl önce
Sallama başkan zamanında salladın da ne oldu Yiğilca herşeyin farkında dsinin açıklamasına da yer verirmisin istanbula lağım iciriyorum desene
Hasan Hüseyin Mert 4 yıl önce
Haksızlık yapıyorsunuz başkanımıza,bir Hayati Bey çok çalıştı, bir de bu başkan.Yanlışları ,hataları elbette olabilir,ama yiğidi öldürün hakkını yemeyin. Çalışkan adam vesselam.Başkanım turizme ve Balcılığa lütfen daha çok önem verin,
düzceli 4 yıl önce
ver mehteranı