banner851

banner614

DUBAİ’DEKİ TANITIM İŞE YARADI

banner619

Düzce rüzgarı bu kez Birleşik Arap Emirlikleri’nde esti. Dubai kentinde düzenlenen Arabian Travel Market Turizm Fuarı’nda stand açan Düzce Valiliği, Düzce’nin turizm potansiyeli ve yatırım olanaklarını hem firmalara hem de ziyaretçilere anlattı. Yatırıma sıcak bakan bir çok yabancı yatırımcı Düzce’deki olanaklar hakkında detaylı bilgiler aldı.

banner846
Yerel Haber 01.05.2017, 17:23 03.05.2017, 09:53
4140
banner844

Kardüz’e kayak merkezi, Gölyaka Kültür Park’a ise golf sahası yapılması için uzun yıllardır yatırımcı bekleyen Düzce’ye firmaları çekmek için girişimler devam ediyor. Yurt içindeki tanıtım seferberliğinin yanı sıra artık ülke sınırları dışında da tanıtıma ağırlık veriliyor. Bu doğrultuda Düzce Valiliği, 24-27 Nisan tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen Arabian Travel Market Turizm Fuarı’na katıldı.

138 farklı ülkeden 2 bin 785 kuruluşun ve yaklaşık 40 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı 800 metrekarelik bir stand kurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Düzce Valiliği’ne Türkiye bölümü içerisinde bir stand ayırarak Düzce tanıtımına olanağı sağladı.

Fuar boyunca 32 farklı ülkeden dünyaca ünlü otel zincirleri, seyahat operatörleri, havayolu şirketleri, turizm otoriteleri, gayrimenkul geliştirme firmaları ve yatırımcılarla 170 adet birebir görüşme yapılarak, Düzce’nin turizm potansiyeli ve yatırım olanakları anlatıldı. Ayrıca standa ilgi gösteren yüzlerce turiste ilin güzellikleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Fındık başta olmak üzere yöresel ürünlerin ikram edildiği ziyaretçiler, tatillerini geçirmek üzere Düzce’ye davet edildi. Türkiye Standı’nın ana ekranlarında Düzce tanıtım filminin gösterildiği anlarda bir çok yabancı firmanın gözü Düzce standına çevrildi. Tanıtım filmini izleyerek Düzce’ye gelmeye karar veren Medine ve Cidde’de otelleri olan yatırımcılar ile Çinli bir gayrimenkul geliştirme firmasına Düzce’deki yatırım olanaklarını anlatıldı.

Yorumlar (12)
Gelmesinler 4 yıl önce
Bir Düzceli olarak gelmelerini asla istemem. Kucaklarında oturdukları abd ve avrupaya gitsinler. Bunların ülkemize verecekleri hiç bir şey yok.
Onlar sadece satın alırlar. Düzce'nin kaldırımlarında yeterince arap var zaten.
Sapanca 4 yıl önce
Sapancadaki arap talanından sonra sıra Düzce'ye mi geldi. Arap nereye yatırım yapmış da ülkemize ,insanımıza bir faydası olmuş. Örnek verin bilelim. Elimde olsa hiç birini turist olarak dahi sınırdan içeri sokmam. Gitsinler dubai'ye.
Asabi 4 yıl önce
İşe yaradı ne demek? "İş" nedir? Yatırım mı geldi? Yok! Adamlar samimi olsalar bile sadece bir kez gelirler. Kalacak yer bulamayınca Abant'ta konaklarlar... Veremeyeceğimiz hizmetin reklamını yapıyoruz! Maksat Memurlar DUBAİ GÖRSÜN!
mustafa k. 4 yıl önce
Düzcenin kıymetini ve değerini bir gün herkesin anlayıp; Meclis üyelerinden Bakanına kadar da el ele verip turizmde yatırımcıdan projelere kadar destek verildiğinde işte o zaman Düzce hak ettiği yere gelir.
Yatırımcı nerde göremiyor 4 yıl önce
Icraat olmadan inanmam Düzce'ye yatırım çekemeyen siyasiler siviltoplum idareciler düzcenin gelişmesi için icraat gösterme zamanı
ManavMuhacirOrdulu 4 yıl önce
Bir Düzce kalmıştı satılmadık.Katarlılar,Trabzon da dünya kadar arsa ve konut almışlar ve üstelik vatandaşlığa geçiriliyorlar.Atalarımız bu topraklar için kanını dökmüş,elin arabı parasıyla Türk Vatandaşı oluyor.
MIGHTY 4 yıl önce
Arabın hangi yatırımı bu ülkeye katkı saglamis bir gosterin?Once cok cazip geliyor sonra bi bakiyorsun acayip uygulamalar ve fahiş fiyatlar.
Ndm 4 yıl önce
Hangi yabancı gelip fabrika veya üretim tesisi açmışki? Ya borsada en yüksek faizi, yada Arabistan kralı gibi boğazın en güzel tepelerini, yada Bankalarımızı alıyorlar. Bu mu yatırım. Bumu geleceğimizin politikası...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın