banner851

banner955

DÜZCE'DE 'PROJE' BAHARI...

Düzce Valiliği sosyal proje zincirine her geçen gün yeni bir halka ekliyor. Özellikle 2018 yılı Düzce'de ilklerin yılı oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın talimatları ile hayata geçirilen çok sayıda sosyal sorumluluk projesi ile toplumsal sorunlara çözüm yolları aranırken, kültürel etkinlikler de unutulmuyor.

Yerel Haber 17.05.2018, 13:10 18.05.2018, 12:43
1249

Düzce Valiliği tarafından son aylarda sosyal ve toplumsal projeler hız kazandı. Kültür ve turizm alanındaki çalışmaların festival ve şenliklerle taçlandığı Düzce'de çocukların daha donanımlı yetişmesi için eğitim alanında da çok sayıda protokole imza atıldı. Yine büyük bir toplumsal sorun olan uyuşturucu illetine karşı Vali Dağlı öncülüğünde mücadele faaliyetleri artarak devam ediyor.

Düzce'de bir ilkler
Valilik tarafından bir çok önemli organizasyona imza atılırken, bunların başını Düzce için bir ilk olan "Okur-Yazar Buluşmaları" çekti. 5-12 Mayıs tarihlerinde 8 gün süren Okur -Yazar Buluşmaları etkinliğinde ülke çapında tanınan yazarlar, Düzce'deki okur ve öğrencilerle bir araya geldi.

Yine Düzce'de ilk defa bir vali, emlak sektörü temsilcilerini bir toplantıda bir araya getirerek, hem sektörün hem de vatandaşların sorun ve taleplerini masaya yatırdı.

Eğitim odaklı çalışmalar
Geçmişteki bir çok vali gibi Vali Zülkif Dağlı da Düzce'nin eğitimde daha iyi noktalara gelmesi adına bir çok çalışma ve projeyi uygulamaya koyuyuyor. Öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren daha donanımlı yetişmesi gerektiğine konuşmalarında sık sık vurgu yapan Vali Dağlı, bu doğrultuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden projeler hazırlamasını istiyor.

Vali Dağlı turizme önem veriyor
Vali Zülkif Dağlı'nın şehrin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini daha geniş kitlelere tanıtmak için ilgili kurumları harekete geçirmekle birlikte bazı projeleri bizzat takip ettiği de biliniyor. Son olarak Yığılca'da ziyarete açılan Batı Karadeniz'in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası'nın turizme kazandırılmasında önem rol oynadığı yapılan kürsü konuşmalarına yansıdı. Bunun yanı sıra Düzce'nin yeni bir kent müzesine kavuşması, Konuralp'in gözde bir turistik adrese dönüşmesi ve kente daha fazla turist çekilmesi noktasında da valiliğin artan çalışmaları dikkat çekiyor. Düzce'nin tanınması amacıyla valiliğin desteğiyle her yıl düzenlenen festival ve şenlikler de bu yıl farkını ortaya koyuyor. Geçmiş senelerin aksine artık daha profesyonel şekilde hazırlık yapılan festivaller zengin etkinliklerle katılımcılarını ağırlıyor.

Sosyal projeler

Bunlarla birlikte Düzce'ye her kış kabus yaşatan hava kirliliğine karşı 'Doğalgazı Yaygınlaştırma Projesi', zehir tacirlerinin özellikle genç bedenleri hedef aldığı uyuşturucu belasına karşı 'Topyekün Mücadele Seferberliği' ile sigarasız bir toplum için 'Dumansız İşyeri Projesi' de yine valiliğin öncülüğünde devam eden önemli sosyal çalışmalar olarak öne çıkıyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (5)
iyi ki kamu kurumları var 5 yıl önce
düzcede kamu kurumları olmasa siyasilerin, başkanların stkların yapacağı bişey yok tabi halk ta sahiplenmeli desteklemeli bu işleri baksana adam mağaraya ne gerek diyo kimi bulamaz kimi bilemez
Ali duzceli 5 yıl önce
Bence ilk kaldırımları ve kavsaklar a 4 tane projektör takip aydınlatmalı ilk,,duzce karanlığa gömülmüş aksamlari ayıp yaa
Sarikaya magarasi 5 yıl önce
Çok merak ediyorum yılda kaç kişi Sarıkaya mağazasını ziyaret edecek..yapılan yatırma değecek mi acaba??
rumuz 5 yıl önce
Hayatımızı kökten değiştirecek projeler yaşasın
Duzceli 5 yıl önce
Sayın valim düzcenin içinden geçen d100deki ışıklı kavsaklarıda projelendirseniz.trafik rezalet.
Yeni Sayımız