banner851

banner955

DÜZCE'DE 'SALGIN' TEDİRGİNLİĞİ

Merkeze bağlı Duraklar Köyü'nde dere yatağını kirleten ve halka zor nefes aldıran fabrikadaki filtre patlamasının ardından yetkililerden 'Sağlık açısından sorun yok!' açıklamaları geledursun, vatandaşların birbirlerini çeşitli platformlarda uyarması, tedirginliğin hala devam ettiğini gözler önüne serdi. Düzce'de içme suyu kaynaklı bir salgın ortaya çıkmasından korkanlar, 'Çocuklarınıza musluk suyu içirmeyin!' diyerek ikazda bulunuyor.

Yerel Haber 14.01.2019, 18:27 16.01.2019, 12:32
7001
DÜZCE'DE 'SALGIN' TEDİRGİNLİĞİ
banner1032

Beyköy 1. OSB'de bulunan ve henüz faaliyete geçmeyen bir fabrikanın deneme çalışması sırasında filtresinin patlaması sonucu çevreye yayılan gazın yaşamı olumsuz etkilediği Duraklar Köyü’nde yaşam henüz normale dönmedi. Yoğun koku yüzünden yaşadıkları mahalleden uzaklaşmak zorunda kalan köy sakinleri, ilk güne kıyasla kokunun azalmasıyla evlerine dönüş yapmaya başlarken, köyden geçen dereye karışan kimyasal atıklar Düzce'de yeni bir tedirginliğin ortaya çıkmasına neden oldu.
 
Samandere ve Odayeri Yaylası'ndan Beyköy'deki Düzce Belediyesi'nin içme suyu tesislerine ulaşan suya fabrikadaki patlama sonrası mikrop karıştığı endişesi taşıyanlar hem yüz yüze hem de telefon aracılığıyla birbirlerini uyarmaya başladı.
 
Bir okulda görevli öğretmenin velileri bilgilendirmek amacıyla kurduğu whatsapp grubundan yaptığı ikazlar, halk arasındaki 'su kaygısını' gözler önüne serdi.

 

Geçtiğimiz cuma gecesi Duraklar Köyü'ndeki plastik geri dönüşüm fabrikasında yaşanan patlama sonucu dere suyuna atık bulaştığı bilgisini paylaşan öğretmen, hafta sonu acillerin çocuk kaynadığını aktardı.
 
Acilde "Salgın var" şeklinde söylentiler olduğunu kaydeden öğretmen, velilere "Çocuklarınıza bu ara çeşme suyu içirmeyin" ikazında bulundu. Çocukların hastalanmaması için dikkat edilmesi gerektiği tavsiyesinde bulunan duyarlı öğretmen, kendi oğlunun da hafta sonu rahatsızlandığını ve hastanede yapılan tahlil sonucunda kanında mikrop çıktığını paylaşarak, "Herkesi bilgilendirin!" çağrısı yaptı.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (13)
kahta 4 yıl önce
damacana su da pek temiz sayılmaz, en ünlü markalar da dahil..
selma 4 yıl önce
Musluk suyu son günlerde bariz çamaşır suyu kokuyor kloru fazla kaçırmışlar muhtemelen. Rahat rahat içebilirsiniz mikrop filan barınamaz!!
DÜZCE 4 yıl önce
BİR ÖĞRETMENİN MESAJLAŞMASINI MI HABER YAPTINIZ.
BRAVO HABERCİLİK ANLAYIŞINIZA(!)
"Bir okulda görevli öğretmenin velileri bilgilendirmek amacıyla kurduğu whatsapp grubundan yaptığı ikazlar, halk arasındaki 'su kaygısını' gözler önüne serdi."
emekçi 4 yıl önce
Bu haberi okuyunca Tam Bir Mucize gerçekleşmiş demekten kendimi alamıyorum.O kaynaklarla fabrikanın en az 150 metre kot ve yaklaşık 10 km mesafesi var:):)
Aa 4 yıl önce
Çocuklarımıza içirmeyelim, bakanlarımıza içirelim ki boş bakmasınlar... Ehemmiyetle yaklaşsınlar bu işlere...
vatandaş 4 yıl önce
sizde bır haber yayınlıyorsunuz hazır sulardan ıcırmeyın cocuklarınıza şimdide musluk suyu ıcırmeyın dıyorsunuz sasırdı ınsanlar ne yapcagını
Düzce can 4 yıl önce
Ofabrikaya hakettiği ceza kesilsin . Ama çok ucuz haber yapıyorsun öncü.c.üstüner bi öğretmenin watshap grubuna yazdığı haber olup toplumu algılayacaksa ben bizim okul grubunu da yollayım istersen...
Leke 4 yıl önce
Düzce gibi suyu bol memlekette hazır su içiyoruz yıllardır zaman zaman oncu de cıkıyor musluk suları resmen camur akıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu