banner851

banner614

DÜZCE'DE 'TEM'E ULAŞIM SANCISI

banner619

Karayolları tarafından Düzce TEM bağlantısı için Gölyaka mevkiinde süren yol çalışmaları nedeniyle TEM Otoyolu Gölyaka Gişeleri aylardır kapalı... Sürücüler, ya Hendek ya da Kaynaşlı'dan otobana girmek zorunda kalıyor. Diğer taraftan Kaynaşlı TEM girişi mevkiinde yapımı yarım vaziyette duran köprülü kavşak için direkt dönüşün kapatılması yüzünden Düzce istikametinden gelen araçlar 100 metre ileriden kontrolsüz şekilde Ankara-İstanbul yönüne dönerek Kaynaşlı gişelerine ulaşıyor. Düzce'nin iki TEM girişinde sıkıntı doğuran bu çalışmaların ne zaman tamamlanacağı konusunda ise resmi bir açıklama henüz yapılmıyor.

banner846
Yerel Haber 29.06.2018, 17:45 29.06.2018, 19:04
3551
banner844

Şehir merkezinden TEM Otoyolu'na girişi olmayan sayılı illerden olan Düzce'de şu günlerde TEM'e ulaşım sancısı yaşanıyor.

Gölyaka TEM girişi aylardır kapalı
Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihale sonucu Düzce TEM bağlantı yolu yapım işini üstlenen müteahhit firma şu günlerde Gölyaka TEM otoyolu mevkiinde çalışmalarını sürdürüyor. Otoyolun Düzce şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak yol yapım çalışmalarının belli bir seviyeye ulaştığı bölgede, TEM'e girişlerin kapalı olması ise otobüs firmaları başta olmak üzere sürücülere zor anlar yaşatıyor. Aylardır D-100 Karayolu'ndan TEM gişelerine dönen yolun kapalı olması yüzünden ye Hendek ya da Kaynaşlı gişelerine gitmek zorunda olan sürücüler, çalışmaların ne zaman tamamlanacağını sorguluyor.

Otobüs firmaları dertli!
Türkiye'nin çeşitli illerinden Düzce'ye yolcu getiren otobüs firmaları Gölyaka Gişeleri'nin kapalı olması nedeniyle yolcu indirip-bindirmede büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, karayollarından açıklama bekliyor.

Kaynaşlı'da da sıkıntı var
Düzce'de TEM sorunu sadece Gölyaka girişi ile de bitmiyor. Kaynaşlı TEM girişi mevkiinde yine karayollarının yürüttüğü köprülü kavşak çalışmalarına bağlı olarak trafik ışıklarından direkt dönüş kapatıldı. D-100 Karayolu İstanbul-Ankara istikamerinden gelerek, TEM'e girmek isteyen sürücüler, 100 metre ileride kontrolsüz şekilde Ankara-İstanbul yönüne dönmek zorunda kalıyor.

Tehlikeli dönüş
Dönüşlerin kavşaktan sağlanmaması kazaya davetiye çıkartırken, her iki gişede birden aynı anda giriş sancısı yaşanması tepki çekiyor.

Gözler karayollarında...
Uzun yıllardır TEM'e merkezden giriş-çıkış bekleyen Düzce'de başlayan çalışmalar yüz güldürse de hem Gölyaka hem Kaynaşlı gişelerinde giriş çilesi baş göstermesi eleştiriliyor. Şimdi gözler, çalışmaların ne zaman tamamlanıp girişlerin açılacağı konusunda açıklama yapması beklenen karayollarında...

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (14)
Ver ihaleye 3 yıl önce
Ver ihaleye patronun keyfini bekleki yapsınlar insanları mağdur etmekten başka birşey diğil.1 aylık işi 1 yılda bitiremiyorlar.
Öküz 3 yıl önce
Hep söylerim bu şehrin sahibi asla ve asla yok. Bu durumu sıkıysa Sakarya yada Bolu'ya yaşat bakalım ne oluyor. Ama burası çantada keklik.
taraş köylüler 3 yıl önce
Arkadaşlar tam 10 yıldır alt geçitten geçiyoruz. Bütün kış suyun içinde yüzüyoruz öncü haricinde ve sayın özlü haricinde sesimizi duyan olmadı. Tüm düzce ve çevresinde yaşayan arkadaşlardan azıcık sabır bekliyoruz bizde insanız ve bizim köyümüzünde bir yolu olsun. Tüm köy adına herkese teşekkür ediyoruz. Devletimize de şöyle sesleniyoruz %80 AKP oyu alan köyün yolu tez yapılsın diğer insanlarında mağduriyeti tez giderilsin. Kaş yaparken gözlere de dikkat edelim.
Uyarıyorum 3 yıl önce
Eğer kaynaşlıdan gişelere giren araçlardan birine Ank.dan Ist.a giden bir araç çarparsa bundan yöneticiler sorumludur böyle iş olmaz bu ne vurdumduymazlık
Emre 3 yıl önce
Aynı anda devam eden Tem dem Düzce ye 3 çıkışta da yol inşaatı var millete ceza verircesine bu ne plansızlık
Hkn 3 yıl önce
Gölyaka giseleri 2 yil surer acilmasi
Yorum 3 yıl önce
Sorumsuzluk diz boyu çalışacak adam yok duzcem deneme tahtası mübarek
hakan 3 yıl önce
bari sırayla yapsaydınız birader. hepsi aynı anda yapılır mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı