banner851

banner955

DÜZCE GÜNE KARLA UYANDI

Düzceliler pazar sabahına kar yağışı ile uyandı. Yüksek kesimlerde günler önce başlayan kar yağışı her tarafı beyaza bürürken, Topuk Yaylası'nda kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.

Yerel Haber 06.01.2019, 11:38 06.01.2019, 16:22
2691
banner1032
Meteorolojinin uyarılarında sonra beklenen kar yağışı Düzce'de sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Kalıcı Konutlar Bölgesi başta olmak üzere şehir merkezindeki yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplanırken, ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekipler kar yağışı ile birlikte harekete geçti.
 


Düzce Belediyesi karla mücadele ekiplerinin kent merkezindeki yollarda yaşanabilecek sıkıntılar için, İl Özel İdaresi ekiplerinin de köy yollarının kapanma ihtimaline karşı hazırda beklediği öğrenildi.
 
Karayolları görevlileri D-100 ve D-655 karayollarında kar kürüme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken polis ekipleri ise her iki yolda ring halinde sürücüleri yakın takip, kar lastiği ve aşırı hız konusunda uyarıyor.
 


Öte yandan Bolu Dağı'nın Düzce ve Bolu kesimlerinde, Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolu geçişinde yaklaşık 3 gündür etkili olan yağış nedeniyle kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
 
Yağış, Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı Sarıçökek, 1, 2 ve 3. viyadükler ile Bolu Dağı Tüneli kısmında tipi şeklinde, D-100 kara yolu Bolu Dağı geçişinde bulunan Bıçkıyanı, Bakacak, Karanlıkdere, Dipsizgöl, Seymenler ve Elmalık mevkisinde etkili oluyor.
 


Topuk Yaylası ziyaretçi akınına uğruyor
 
Düzce'ye 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kaynaşlı ilçesindeki bin 300 rakımdaki Topuk Yaylası'nda kar kalınlığı, 70 santimetreye ulaştı. Bölgeyi ziyaret eden gezginler, beyaz örtü ile yeşilin birleştiği eşsiz manzarada yürüyüş yaptı.
 
Topuk Yaylası'nın bulunduğu Bıçkıyanı Köyü Muhtarı Cihan Bayrak, yaylanın dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu belirtti.
 


Bölgenin Fenerbahçe'nin tesisleşmesinin ardından daha iyi tanınarak ziyaretçi akınına uğradığını anlatan Bayrak, "Doğamız harika. Vatandaşlar bu güzelliği görmek için buraya akın ediyor. Dört mevsim ayrı güzelliğe sahip yaylamız kar yağışı ile ayrı bir güzelliğe büründü." şeklinde konuştu.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (1)
hamza 4 yıl önce
tutmaz eskidendi o 50 cm kar isi
13
kapalı