banner851

banner955

DÜZCE "KARA" LİSTEYE GİRDİ

Bayram sevincini acıya dönüştüren trafik kazalarının önüne geçmek için bir çalışma yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, bayram tatillerindeki trafik kazalarının yoğunlaştığı 36 kara noktayı tespit etti. Listede Düzce de yer aldı. TEM Otoyolu'nun Yeşilyayla ve Muradiye mevkileri için Düzce Emniyeti'ne gerekli denetimlerin yapılması talimatı verildi.

Yerel Haber 19.06.2017, 14:19 19.06.2017, 17:58
12318
"Trafik kurallarına uyun"
25 Haziran Pazar günü başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesinde yola çıkacak vatandaşların kazasız bir yolculuk geçirmeleri için uyarılar peş peşe gelmeye başladı. Bayram tatili dolayısıyla yollarda yaşanacak yoğunluğa dikkat çeken uzmanlar, sürücülere bir kez daha "Trafik kurallarına uyun" çağrısı yaptı. Tatil başlangıcının sıcak yaz günlerine denk gelmesi nedeniyle sürücüleri uykusuz yola çıkmamaları ve belirli aralıklarla mola vermeleri konusunda uyaran yetkililer, hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali ile sürücülerin sabırsız davranışlarının kazaların başlıca sebeplerini oluşturduğu vurguladı.

36 kara noktanın 2'si Düzce'de
2005-2015 yılları arasında ülke genelinde Ramazan bayramlarında meydana gelen 14 bin 644 ölümlü ve yaralamalı trafik kazasında 728 kişinin yaşamını yitirirken, 31 bin 133 kişi ise yaralandı. Bu yıl Cumartesi gününe denk gelen Arife günü ile toplam 4 günlük tatilde sürücülere trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda gelen uyarıların yanı sıra yollarda da gerekli önlemler alınacak. Bayram tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam eden Emniyet Genel Müdürlüğü, tatil öncesinde sürücülerin bayramlarda en çok kaza yaptığı 36 kara noktayı tespit etti. Trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı iller arasına Düzce de girdi. TEM Otoyolu'nun Yeşilyayla ve Muradiye mevkileri olmak üzere 2 kara nokta listede yer alan Düzce'de il emniyet müdürlüğü tarafından gerekli düzenleme ve denetimlerin yapılacak.

Haber: C. Üstüner
banner844
Yorumlar (5)
Dua'm 5 yıl önce
Allah'ım inşAllah bu bayram kimse üzülmez herkes mutlu olur trafik kazaları olmaz
Amin
Düzcee 5 yıl önce
Kazaların sebepleri araştırılmalı.Özellikle bu noktalarda olan kazalar.Ona göre de tedbirler alınmalı.Yoksa tespit et belirle ÖLEN öldüğü ile kalır.
dikkat 5 yıl önce
tem gümüşova rampaları buyülü yer.112.ciler bile diyor.oraya dikkat.arac sahipleri far ayarlarının kontrolü yaptırsın.çoğu yeni arac ayarsız.
sebep 5 yıl önce
Orada bayır aşağı uzun bir düzlük var. Millet hız denemesi yapıyor. Sonuç ortada.
Zafer 5 yıl önce
Hangi başarılı alanda listeye girdik zaten.
Yeni Sayımız