banner851

banner614

DÜZCE K.T. DERNEĞİ'DE KATILDI

banner619

Ankara'da yapılan Dünya 2. Kırım Tatar Kongresi'ne Düzce Kırım Türkleri Derneği 'de katıldı. Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, 260 delegenin oyuyla Dünya Kırım Tatarları kongresi başkanlığına seçildi

banner846
Yerel Haber 03.08.2015, 18:31
1207
DÜZCE K.T. DERNEĞİ'DE KATILDI
banner844

Dünya Kırım Tatar Kongresi'nin 2.si Ankara'da yapıldı.14 farklı ülkeden 184 Kırım Tatar teşkilatını temsilen 430 delege,  80 davetli ve 110 misafirin katılımıyla yapılan Kırım Tatar Kongersinde 260 delegenin oyuyla Kırım Tatar Meclisi Başkanı Refat Çubarov, yeniden başkan seçildi.. 

Sivil toplum kuruluşları ve siyasetilerin büyük ilgi gösterdiği Kırım Tatar Kongresine, Düzce Kırım Türkleri Derneği'ni temsilen Başkan İlyas Öz ve Genel Koordinatör Osman Kesen tarafından temsil edildi.

2 gün devam eden Kongrede, Kırım Tatar halkının en önemli problemlerini belirleyip dünya toplumunun dikkatini Kırım Tatar halkının sorunlarına çekmeyi hedeflendi.

Ankara'da düzenlenen "İkinci Dünya Kırım Tatar Kongresi"nin sonuç bildirgesinde ise, "Kırım'ın kaderi konusunda, onun tarihi, asli ve yerel halkı Kırım Tatarlarının iradesine aykırı hiçbir eylem ve karar Kırım Tatar halkı tarafından kabul edilemez" ifadesine yer verildi.

Dünya Kırım Tatarları Kongresi Başkanı, Kırım Tatar Meclisi Başkanı Çubarov, Düzce Kırım Türkleri Derneği ile ilgili yaptığı değerlendirmede derneği başarılı çalışmaalrından ötüür tebrik etti.

Haber:E.TAYHAN

Yorumlar (1)
Çerkes milisi 6 yıl önce
Düzceli tatarlar yangelip yatmayı bırakın anavatınınız kırım için savaşın ukraynada herson eyaletinde Müslüman savaşçılar için bir tabur kurulacak gidermisiniz bilmem ama ben yinede bilgilendireyim.
16°
az bulutlu