banner851

banner614

DÜZCE NE HALE GELDİ!

banner619

Düzce'de yayaların olan kaldırımları park yeri gibi kullanan duyarsız ve kural tanımaz sürücüler yüzünden vatandaşlar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Sürücülerin 'pahalı' gerekçesiyle otoparklardan kaçması yetkililerin bu konuda acil bir çözüm üretmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

banner846
Yerel Haber 14.11.2017, 10:53 15.11.2017, 11:53
3956
banner844

Düzce'de ne polis ne de zabıtanın denetimleri ve kestiği cezalar şu manzaranın önüne geçemiyor. Kaldırımlara park etmenin adeta alkışkanlık haline geldiği kentte, yayalar yoldan yürümek zorunda kalmaya devam ederken, sorunun neden aşılamadığı sorgulanıyor. 

AVM yanındaki kaldırımı adeta park yeri gibi kullanarak sıra sıra araçlarını dizen sürücülere tepki gösteren bir vatandaş, bunu telefonuyla kaydederek whatsapp ihbar hattımıza gönderdi. Ancak günde onlarca bu tip şikayetin gelmesi ve bunu gündeme taşımamıza karşılık yayalara ait olan kaldırımlara araçlar bırakılmaya devam ediyor. 

Bu durum gözleri belediyenin şirketi YEYPAŞ tarafından işletilen otoparklara çeviriyor. 4 TL kesilen otopark ücretine karşı çıkan bir çok vatandaşın ya aracını park etmeyi reddettiği ya da park ettiği halde ödeme yapmadığı biliniyor. Kimi sürücüler, belediyenin daha makul bir rakam belirlemesi gerektiğini savunurken, kimileri ise adım başı her yerin park yeri gibi kullanılmasına itiraz ediyor. 

Yayaları mağdur eden kaldırımlara parkın önüne geçilmesi için ise daha etkin çözümler gerektiği cezalara rağmen parklanmanın sürmesi ile gözler önüne seriliyor. 

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (24)
Ekrem 1 yıl önce
Sorumlular beled8ye zabita trafik denetimi
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Birazcık avrupa yı örnek alın avrupa da millet şehir içi ulaşımda bisiklet ile ulaşım sağlıyo bizzat gidip gördüm bizde insanlar en basit yere lüks arabaları ile gidiyo yazık hem sağlımıza hem paramıza
Avm 4 yıl önce
Avm nin yanındaki taksiciler senelerdir kaldırımdan müşteri taşıyo bunlarıda görsünler şikayet edicem
Yorum 4 yıl önce
Her yer araba zamanında su projeleri cizenler geleceği dusunmemisler en basitinden anıt parkta heykelin altını otopark yapsaydilar işe yarardi dimi ama
Halk 4 yıl önce
İnsanlar yoldan araçlar kaldırımdan gitsinler .malum araç sahipleri kaldırıma araç park etmeye meraklı .kimsenin kimseye saygısı yok
Yolcu 4 yıl önce
Belediye otobüslerinde bayan şoförlerin çoğalmasını istiyoruz. Yeni belediye başkanımızın bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.
motorcu 4 yıl önce
avm otoparkından çıkan araçlar kaldırım üzerinden kuyumcuzade bulvarına çıkmaya çalışıyor. bunu da bir gündeme getirin lütfen
Esnaf 4 yıl önce
Siz düzceye dua edin. İstanbul izmit sakarya da 8 tl den başlıyo. Birde saatli. Saat geçtikçe tutar katlıyo. Siz neyi kafasındasınız. 70-80bin tl lik arabaya binip kaldırıma araç çekenlerin vay haline. Ödeyemiyosanız binmeyin kardeşim.
SEN NEYİN KAFASINDASIN 4 yıl önce
izmit'liyim.düzce de oturuyorum.izmit'te 1 saate kadar para almıyorlar.park ücreti 8 lira değil 4 lira.ha istanbula gelince İSPARK larda arac güvende burdaki değnekçiler araçların güvenliğini sağlıyormu?
Esnaf 4 yıl önce
Niye aklına hemen 70-80 binlik araba geliyor,10-20 binlik arabaya binen insan değilmi? Örnek verdiğin illerde asgari ücretle çalışan varmı? Düzcenin yarısından çoğu asgari ücretle çalışıyor, laf olsun diye konuşmasanız bari!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın