banner851

banner955

DÜZCE'NİN MUTFAK KÜLTÜRÜNÜ HERKES TANIYACAK

Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi (MSM), gastronomi kenti olma yolunda şehre önemli adım kazandırdı. Düzceliler hem yöresel yemekleri, hem de coğrafi işaretli lezzetleri tatmak için Mutfak Sanatları Merkezinin yolunu tutuyor.

Yerel Haber 18.10.2021, 12:19
2533
DÜZCE'NİN MUTFAK KÜLTÜRÜNÜ HERKES TANIYACAK
banner1032

Düzce’nin etnik kökenlerle bezenmiş tarihi lezzetlerini sadece Türkiye’ye değil, tüm Dünyaya tanıtmak amacıyla Düzce Belediyesi tarafından hizmete açılan Mutfak Sanatları Merkezi (MSM), kentin yemek kültürünü gelecek kuşaklara taşıyarak, mutfak kültürünü canlı tutuyor.

17 Eylül’de hizmete açılan Mutfak Sanatları Merkezi, eşsiz doğal ortamı ve manzarasının yanı sıra zengin mutfak kültürünün lezzetlerini, misafirleriyle paylaşıyor. Mutfak Sanatları Merkezine gelen misafirler hem lezzetleri tadıyor, hem de yemeklerin tarihi hakkında profesyonel aşçılardan geniş bilgi alıyor.

1 AYDA YÜZLERCE MİSAFİR AĞIRLANDI

Düzce mutfağının birbirinden leziz ve kendine has yemeklerinin yapıldığı Merkezde, farklı tarifler isteğe göre misafirlere sunuluyor.  Açıldığı günden bu yana Mutfak Sanatları Merkezi yüzlerce misafir ağırlayarak, Düzce’nin yöresel yemek kültürü tanıtılmasına fırsat tanındı.  

MUTFAK EĞİTİMİ BAŞLAYACAK

Mutfak Sanatları Merkezi’nin en önemli farklılıklarından birisi de, eğitim merkezi olarak kullanılması olacak. Düzce’nin gastronomi kentlerinden biri haline gelmesi ve tüm etnik kökenlerin harmanladığı şehrin yemek kültürü gelecek nesillere aktarılacak. Genç aşçılara Düzce Mutfak Kültürü modern teknikler eşliğinde aslına sadık kalınarak öğretilecek.

banner844
Yorumlar (6)
?? 2 ay önce
Başkan kendine restoran yaptirtmis tebrik ederim.
Tahsin 12 ay önce
Merakımdan bir kere gittim. Şunu gördüm. Bu tür yerleri belediye işletmemelidir. Açık İhale ile sektörde geçmişi olan tecrübeli kişilere verilmelidir. Şimdi orası zarar da etse kimse umursamaz.
Vatandaş 12 ay önce
Eve, işyerine yemek siparişi verebilmeliyiz. Uygun fiyatlara tabi :)
Madur 12 ay önce
Millet enerji ve akaryakıta yapılan zamlar lan mücadele ederken bizim başkanda gıygıdı işlere para harcayıp duruyo nasılsa parası milletin sırtından ödeniyo
hayretler 12 ay önce
peki kim hangi parayla orada gidip o mutfak kültürünü tadabilecek, bir kaç zengin gidip yer içer düzcenin reklamını yapar inş.
HASAN 12 ay önce
MASTERCHEFİ CAĞIRIN ONLAR SİZİ DUYURUR.
16
parçalı bulutlu