banner851

banner614

DÜZCE'NİN YENİ YAŞAM MERKEZİ

Düzce Belediyesi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı tamamlanan kapalı pazaryeri açılış için gün sayıyor. Artık taşınma aşamasına gelinen proje içerisindeki donatılarla sadece kapalı pazaryeri değil çok fonksiyonlu bir yaşam merkezi olarak halkın hizmetine sunulacak.

banner619
Yerel Haber 03.01.2018, 17:20 03.01.2018, 18:52
10341

5 bin 182 metrekare alana sahip
Cumhuriyet Mahallesi'nde 5 bin 182 metrekare alan üzerinde yapılan ve barındırdığı donatılarla Düzce'de bir ilk olma özelliği taşıyan kapalı pazaryeri kısa süre içerisinde hizmete açılacak. Düzce Belediey tarafından 2016 yılında yapımına başlanan ve kış aylarında kaba inşaatı tamamlanan katlı pazaryerinde şu günlerde son düzenlemeler yapılıyor. Esnaf odalarının koordinasyonuyla pazarcı esnafının yavaş yavaş dükkanlardaki yerini almaya başlayacağı kapalı pazaryeri, Düzceliler'e ayrıca bir yaşam merkezi olarak hizmet verecek.

İçerisindeki fonsiyonlar
Birinci katı açık pazaryeri şeklinde olacak binada,  haftanın her günü sebze, meyve ve kuru bakliyat pazarı olacak. İkinci katta sinema, konferans salonları ve çocuklar için oyun ve eğlence alanları bulunuyor. Üçüncü katta ise yeme-içme hizmetinin olacağı teras yer alıyor. Burada kafe, restaurant ve fast food alanları bulunacak.

Düzce'nin 3. alışveriş merkezi olacak
Düzce'nin 3. alışveriş merkezi olma niteliği taşıyacak proje, hem pazaryeri hem de yaşam alanı olmayı vaat ediyor. Katlı pazaryerine gelen vatandaşlar bir yandan alışveriş yapacak bir yandan ise yaşam alanından yararlanacak. Kışın sıcak, yazın da serin olacak şekilde dizayn edilen ve geçtiğimiz haftalarda Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından yerinde incelenen katlı pazaryerinin en kısa sürede hizmete açılacağı belirtildi.

"Sırada buranın en verimli şekilde yerleştirilmesi var"
İlgili birim müdürlerinin de eşlik ettiği inceleme gezisinde açıklamalarda bulunan Başkan Ay, inşaatın tamamen bittiğine dikkat çekerek, “Şehir merkezinin muhtelif noktaları için planladığımız pazaryeri projelerimizden biri burasıydı. Hamdolsun inşaat çalışmalarını tamamen bitirdik. Yapının otopark alanı ve çevre sokaklarını da düzenleyerek asfaltlama çalışmasını da tamamladık. Sırada buranın en verimli şekilde yerleştirilmesi ve faaliyete geçirilmesi var. Pazarcı esnafımızla sürekli istişare halindeyiz. Ortak bir karar alıp burayı hemşehrilerimizin hizmetine en kısa sürede açmak istiyoruz.” demişti.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (23)
Mahalleli 4 yıl önce
Yesil alan diyosunuzda zaten bos bi yerdi degerlendi agac yoktu bisey yoktu bu ne memnuniyetsizlik cokta guzel oldu mahallemiz icin iyi guzel oldu herjesi bekleriz çıkın çıkın gelin
Reyhan 4 yıl önce
Yeşil alan isteyenler Düzce zaten yeterince yeşillik yeri gelince iğrenç bir yer sosyal aktivite yok diyorsunuz adamlar yapıyor yeşillik yok edildi diyorsunuz ne dediğinizi eminim sizde bilmiyorsunuz. Laf olsun çamur atalım diye uğraşın.
Ali 4 yıl önce
Ilk önce kavsaklardaki isiklandirmalari yapsın belediye,,cobandaki isiklandirma tam komedi,,direk lambası var ve 2 si yanmio,,algun inşaatın reklam panosunun ışığı olmasa yoldan karşıya gecemicem, ,,ya 4 tane projektör takmak cokmu zor
vazgeçin 4 yıl önce
ilginç pazaryeri ayışkanlıklarına uygun değil bu bina bir yeşil alan ortadan kaldırılarak yapıldı biliyormusunuz evet mehmet keleş zamanında yapıldı ancak yeşil alan yok edilerek her beton yığının büyük bir gelişme olarak alkışlayan akıldan vazgeçin
Vatandaş 4 yıl önce
Insanlari memnun etmek ne kadar zor. Proje yapılsa yeşillik betona döndü der, yapılmasa DÜZCE geri kaldı gelişmiyor der. Yeşillik isteyen ovalara çıksın
düzceli 4 yıl önce
insAllah genis bir park alanina sahiptir
Nurşen 4 yıl önce
Canım yeşil alanlarını betona çevirdiniz yazık insanlar yeşilliğe hasret.çocukluğumda top oynar bisiklet binerdim orda görünce çok üzüldüm heryer beton olmuş orayı tabiat dolu ağaçlı güzel bir parka döndürselermiş tabiat yok olmuş yazık.
düzceli 4 yıl önce
yatırım yapılınca gitti yeşillikler, yatırım olmayınca eleştir. ooohooo.. sizin gibileri memnun etmek mümkün değil.
başa giden paralar 4 yıl önce
kimse gitmeyecek oraya ve atıl bir şekilde kalacak.
Recep 4 yıl önce
Kervan bağlantı yolundan metek tokiye giderken Opeti geçince sağa ikinci yoldan dünün. Derelitütüncüye giden yol üzerinde 50 mt ilerleyince sağda kalıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın