banner851

banner614

DÜZCE TEBESSÜM DERNEĞİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ

banner619

Düzce’de 18 yıl önce annelerinin ölümünün ardından babaları tarafından terk edilen ve sokaklarda yaşamaya başlayan Sarıkoyun kardeşlere Düzce Tebessüm Derneği yardım elini uzattı.

banner846
Yerel Haber 18.08.2020, 11:25 18.08.2020, 17:07
2159
DÜZCE TEBESSÜM DERNEĞİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ
banner844

Erkan Sarıkoyun ve ağabeyinin yıllardır süren çileli yaşamına tüm üyelerini hayırseverler gençlerin oluşturduğu Düzce Tebessüm Derneği merhem oldu.

18 yıl önce annelerinin vefatıyla sarsılan kardeşler, ikinci büyük acıyı babalarının evi terk etmesiyle yaşadı. Annelerini toprağa verdikten sonra kendilerini bırakıp giden ve bir daha arayıp sormayan babaları yüzünden kimsesiz kalan iki kardeşin zor günleri de böylece başlamış oldu. Sokaklarda yaşamaya mecbur kalan Erkan Sarıkoyun ve ağabeyine zaman zaman yardımsever vatandaşlar el uzatsa da düzenli bir yuvaları hiç olmadı. Kardeşlerin durumundan haberdar olan Düzce Tebessüm Derneği yönetimi ve gönüllüleri ise gerekli araştırmaların ardından yardım için hızla harekete geçti.

Sokaklarda ve araç kasalarında hayatlarına devam etmeye çalışan kardeşlere Düzce Tebessüm Derneği ev tuttu, gerekli olan tüm ihtiyaçlarını da karşıladı. Yıllar sonra normal bir hayata kapı aralayan kardeşler büyük sevinç yaşarken, Düzce Tebessüm Derneği kardeşlerin hayatına yaptığı dokunuşla gönülleri fethetti.

Dernek, sıradaki hedeflerinin ise sokaktaki çileli yaşamları sona eren kardeşlerden Erken Sarıkoyun’a iş bulmak olduğunu açıkladı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Osman 11 ay önce
Sırf Devlete Saldırmak için bilip bilmeden konuşmayın lütfen. Sosyal Yardımlaşma Vakfı bu kardeşlere daha önce ev tutup kirasını ödedi. Belediye eşya verdi. Bu arkadaşlar hiç bir şekilde çalışmıyorlar. Sosyal Yardımlaşma Vakfı daha geçen ay asgari ücrete yakın nakit yardımı yaptı.
Mete 11 ay önce
Allah razı olsun. Sosyal bir devletimiz olsa bunların hiç biri olmayacak ama malesef bu tarz işlerde rant olmayınca yardım da olmuyor...
Düzceli 11 ay önce
Her şeyi devlet yapacaksa iyi insan kim olacak, ayrıca devlet aleyhinde konuşmak, yazmak suçtur, hatırlatayım...
mu 11 ay önce
bilip bilmeden yorum yapmak ancak bizim milletimize has bir özellik olmasın artık
18°
hafif yağmur