banner851

banner614

Düzce Üniversitesin den Açıklama

Düzce Üniversitesi ile bankalar arasında Üniversite çalışanlarına promosyon verilmesi hususunda yapılan görüşmelerle ilgili bir açıklama geldi.

banner619
Yerel Haber 13.06.2008, 15:49
223
Düzce Üniversitesin den Açıklama

Düzce Üniversitesi ile bankalar arasında Üniversite çalışanlarına promosyon verilmesi hususunda yapılan görüşmelerle ilgili olarak, bazı basın kuruluşlarında bir sendikanın temsilcileri tarafından verilen ve üniversitenin bilgisi dahilinde olmayan haberlerin yer alması üzerine bir açıklama geldi.

 Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Üniversitenin promosyon konusuyla ilgili olan komisyonu, çalışanların hakkını savunmak ve bu haklardan yaralanmalarını sağlamak amacı ile 20 Temmuz 2007 tarihinde yayınlanan 2007/ 21 sayılı Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda banka temsilcileri ile görüşmelere başladığı ve bu görüşmeler süresince en uygun teklifi veren banka ile protokol imzalama safhasına gelindiği belirtildi.

Ancak henüz promosyon bedeli alınmadığı ve bu bedelin personele ne zaman ve ne şekilde ödeneceği ile ilgili komisyon kararı kesinleşmediği, buna rağmen bazı sendika temsilcilerinin promosyon ödemelerini kendi imkanları ile sağladıklarını belirten basına yapılan açıklamaların doğru bir yaklaşım olmadığı ifade edildi.

 

banner844
Yorumlar (0)