banner851

banner614

DÜZCE'YE YAYILAN ÇİLE!

Düzce'de çamurlu su sorununa bir türlü çare bulunamıyor. Şehir merkezindeki bir çok mahallede her yağış sonrası baş gösteren su kirliliği, şebekeye çamurlu su karıştığını ortaya koyarken, belediyenin neden hala kalıcı çözüm sağlayamadığı sorgulanıyor.

banner619
Yerel Haber 24.01.2018, 10:44 24.01.2018, 15:46
1314

"Çamurlu su" krizi giderek büyüyor. Son aylarda art arda vatandaştan gelen 'Musluklarımızdan su değil çamur akıyor!' şikayetlerine bir mahalle daha eklendi. Aynı dertten muzdarip olan merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi sakinleri gönderdikleri videolarla yaşadıkları sıkıntıyı gözler önüne serdi.

"21. yüzyılda bu nasıl bir geri kalmışlık?"
Musluklarından sapsarı su akan bir mahalleli, "Köyde değil, şehrin göbeğinde yaşıyoruz! 21. yüzyılda bu nasıl bir geri kalmışlık? Bu suyu nasıl kullanalım! Belediyenin en başlı görevi altyapı hizmetidir. Ancak onu bile düzgün sağlayamadığı aylardır yapılan şikayetlere rağmen sorunun devam etmesinden belli oluyor." dedi.

"Her yağışlı havada aynı çile"
Çamurlu su yüzünden elektronik eşyaları "Bozulur" korkusu ile kullanamadıklarını belirten tepkili vatandaş, "Ne çamaşır ne bulaşık yıkayabiliyoruz. Bu suyla yüz bile yıkanmaz. Her yağışlı havada aynı çile. Belediye artık bu soruna çare bulsun." şeklinde konuştu.

İçmesuyuna neden çamur karışıyor?
Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde de son aylarda sık sık kirli su sorunu yaşandığı bilgisi gelirken, saatlerce çamur gibi akan su nedeniyle mağdur olan bölge halkı da içmesuyuna çamur karıştığının aşikar olduğunu ancak neden belediyenin buna bir çözüm bulamadığını sorguluyor.

Belediyeden açıklama bekleniyor
Daha önce Konuralp bölgesinde baş gösteren kirli su problemi için "Ek su deposundan o kurum sorumlu" diyerek topu Düzce İl Özel İdaresi'ne atan belediyenin, Koçyazı Mahallesi ve Kalıcı Konutlar'dan yükselen 'çamurlu su' isyanına vereceği yanıt merakla bekleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (13)
DOĞRUCU DAVUT 4 yıl önce
BURASI YEŞİL DÜZCE 5 SENE SONRA YİNE AYNI SORUNLAR DEVAM EDER.
osman 4 yıl önce
akıllı müdürleri işin başında tutmazlarsa öyle olur.işi bilmeyenler işin başında.o kadar debrem yaşandı.okadar arıza yapıldı.bu kadar çok çamurlu akmadı.ama bir bilene sorun bakalım.
Sozubuyuk 4 yıl önce
Yagmurlu havalarda musluk suyu icmemeye cocuklarada icurtmemeye ozen gosterelim
Aritmaxi 4 yıl önce
Arıtma cihazı taktirin rahat edin kimseyle ugrasmayin
T. 4 yıl önce
Çünkü, dağlarda ağaç yok. Kuru toprağa düzeşn yağmur ile sular bulanır. Ağaçları kesmeye devam edin. Ormancılar evleri bekleyeceklerine ormanlarda çalışsın.
Hsyn 4 yıl önce
Çamurlu su fiyat tarifesi uygulanıyor düzcemde
düzceli 4 yıl önce
Tramway arıza yaptığında bulanmıştır su :))
koçyazılı 4 yıl önce
mahalemizde kirli su akan yer yok hanki mevkideymiş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın